Сфера послуг Івано-Франківщини на зовнішньому ринку   у І півріччі 2021 року

Дата: 25.08.2021 14:43

Головне управління статистики інформує. У І півріччі 2021р. обсяги експорту послуг підприємствами і організаціями області порівняно відповідним періодом 2020р. збільшилися на 32,9%,  імпорту – на 11,5% і становили відповідно 36,8 та 12,5 млн.дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами склало 24,3 млн.дол. США.

За обсягами експорту послуг Івано-Франківщина посіла  15 місце серед регіонів України,   імпорту – 16 місце.

Зовнішньоторговельні операції послугами з партнерами з 94 країн світу здійснювали 147 суб’єктів господарської діяльності.

Найбільші обсяги послуг надано нерезидентам з Румунії, США, Швеції, Польщі та Індії. Серед наданих нерезидентам послуг домінуюче місце належить послугам з переробки матеріальних ресурсів, які склали 57,8% у загальному експорті послуг.  Послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні займали 15,5% у структурі експорту послуг, послуги, пов’язані з подорожами – 12%, транспортні – 10,8%, ділові – 3,4%.

Із загального обсягу послуг, отриманих з-за меж країни, понад 70%  припадало на нерезидентів з Польщі, Данії, , Німеччини, Нідерландів. Серед імпортованих послуг 39,6% обсягів припадало на транспортні послуги, 36,7% – на ділові, 8% – на послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні.

Вагомими партнерами області у зовнішній торгівлі послугами залишаються країни ЄС, частка яких у загальнообласних обсягах експорту послуг становила 75,9%, імпорту – 90,2%. Обсяги експорту послуг до цих країн збільшилися у порівнянні з І півріччям 2020р. на 41,6%, імпорту – на 9,3% і склали відповідно 27,9 та 11,3 млн.дол. США.