ВАКЦІННІСТЬ: ФІНАЛЬНІ АРГУМЕНТИ НА КОРИСТЬ ЩЕПЛЕННЯ

Дата: 15.09.2021 09:26

Фото без описуПісля початку пандемії світ подивився на вчених і сказав: будь-ласочка, нам би вакцинку хоч якусь. Науковці взялися — і в рекордні строки створили ефективні препарати. Однак тут деякі люди відповіли: та щось ми вже не хочемо. Щоб виправити цю ситуацію, разом із організацією INSCIENCE, яка популяризує науку, та досвідченими лікарями коротко і влучно пояснюємо, чому все ж треба робити щеплення, як працюють вакцини та чи є між ними різниця.

Чому потрібно вакцинуватися від COVID-19?

Вакцинація — найбезпечніший спосіб самим захиститися від ефектів короновірусної інфекції.

Відповідає: Олена Лівінська - мікробіологиня, кандидатка біологічних наук, наукова співробітниця Інституту мікробіології та вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України, засновниця проєкту «Мікроб і я».

Вакцинуватися однозначно потрібно. По-перше, це простий та безпечний спосіб отримати захист від хвороби, адже ніхто не знає, яким буде її перебіг саме для вас. По-друге, так ми захищаємо наших рідних і близьких, які можуть мати вищі ризики перенести хворобу важко чи померти внаслідок неї. По-третє, після того, як ми всі провакцинуємося, можна буде нарешті зняти маски, знову комфортно подорожувати та повернутися до нормального життя.

Чому потрібно вакцинуватися від COVID-19, навіть якщо вже перехворіли та маєте антитіла?

Вакцинуватися від COVID-19 потрібно, навіть якщо вже перехворіли. Антитіла свідчать про контакт із вірусом, а не про імунітет від нього.

На жаль, оцінка рівня антитіл не дає відповіді, захворіємо ми чи ні.
Дані свідчать, що у ситуаціі? з коронавірусом антитіла – лише опосередковании? маркер. Він вказує не стільки на сформовании? імунітет, скільки на сам факт взаємодіі? зі збудником. Іншими словами — «знаи?омилася» ваша імунна система з вірусом чи ще ні. Для визначення саме ступеню захисту від коронавірусу потрібно оцінювати клітиннии? імунітет, що є дуже дорогим дослідженням. У випадку дефіциту вакцин справді можна відкласти вакцинацію на кілька місяців після хвороби.

Чи ефективні вакцини від COVID-19?

Вакцини від COVID-19 безпечні та ефективні, адже проходять всі стадії клінічних досліджень.

Розробка вакцин від коронавірусу — це результат одночасної плідної роботи тисяч дослідників у всьому світі та значного фінансування. Все для того, щоб можна було ефективно та швидко почати рятувати людські життя. Ще до створення жодної у світі вакцини не було докладено одночасно стільки зусиль і ресурсів, як до роботи над вакцинами від COVID-19. Однак попри швидкі темпи розробки, вакцини проходять всі стадії клінічних досліджень та є безпечними й ефективними.

Продовження матеріалу