Про організацію забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації

Дата: 20.09.2021 16:38

Фото без описуПорядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 (зі змінами, що набрали чинності 01.06.2021 року).

Пунктом 14 Порядку визначено,що облік з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі-ТЗР) або  виплату компенсації, ведеться у централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі-банк даних) шляхом формування електронної особової справи  особи у банку даних (далі-електронна особова справа).

Для забезпечення ТЗР або виплати компенсації особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа або їх законні представники подають до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад або до центрів надання адміністративних послуг заяву про забезпечення засобами реабілітації (виплату компенсації) за формою, затвердженою Мінсоцполітики у паперовій формі або через електронний кабінет особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи  (далі-електронний кабінет особи) або через Єдиний державний веб-портал електронних послуг.

Щодо реалізації деяких норм Порядку, зокрема:

-у разі якщо термін експлуатації виробу змінився в частині збільшення (умовно з 1до 2 років), а особа була забезпечена виробом за нормами Порядку, що діяв до 01.06.2021 така особа може звернутися для заміни виробу після закінчення його строку експлуатації, що був визначений порядком, який діяв до 01.06.2021;

-у разі, якщо строк експлуатації виробу змінився в частині зменшення (умовно з 3до 1 року, при цьому була можливість подання довідки про зміну антропометричних даних), а особа була забезпечена виробом за нормами Порядку, що діяв до 01.06.2021 така особа може звернутися для заміни виробу після закінчення його строку експлуатації, що визначений чинним на сьогодні Порядком;

-забезпечення активними кріслами колісними здійснюється відповідно до медичних показань осіб з інвалідністю та обов’язково наявності довідки з місця роботи, служби або навчання;

-сумарний розмір ремонту ТЗР за весь період його експлуатації (70%) відраховується з 01.06.2021 у разі, якщо ремонт проводився до 01.06.2021 зазначений відсоток ремонту не враховується при визначенні відсотку ремонту ТЗР за весь час його експлуатації;

-для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб з ампутаційними куксами, вродженими вадами типу ампутаційних кукс або вкорочення кінцівок, жінок, дівчат після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з вродженими вадами молочних залоз та осіб з інвалідністю по зору та слуху, інвалідність, яким встановлено безстроково формуються довічні направлення (без необхідності поновлення індивідуальної програми, довідки ЛКК, рішення ВЛК) на забезпечення засобами реабілітації  (крім крісел колісних з електроприводом та електроскутерів).

Відділ соціального захисту

населення виконавчого комітету