A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Закон не завада юному коханню

Дата: 23.09.2021 14:22
Кількість переглядів: 38

#кейсБПД

Романтичними зустрічами які переростають у серйозні стосунки, а згодом і у справжню сім’ю сьогодні нікого не здивуєш. І якщо нареченим вісімнадцять, тридцять чи навіть вісімдесят — ніяких перепон для цього немає. А що робити, коли зустрів кохання усього свого життя у юному віці, як зареєструвати шлюб неповнолітній?

Кілька місяців тому на прийом до юристки відділу «Галицьке бюро правової допомоги» Івано-Франківського Місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Місцевий центр) прийшла ціла родина. Річ у тому, що наречена була вагітною, весілля було сплановане: замовлено ресторан, музики, відеооператора, – все, як годиться. Але коли наречені пішли до відділу державної реєстрації актів цивільного стану подавати заяву, то з’ясували, що дівчина не може її подати. Адже на день реєстрації шлюбу нареченій ще не виповнилося б 18 років.

Вислухавши проблему молодих людей, фахівчиня Місцевого центру надала змістовну інформацію щодо вищезазначеної ситуації та проінформувала про порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – БВПД). «Для надання дозволу на шлюб неповнолітніх суттєвим аргументом буде фактичне створення сім’ї. Водночас таку обставину потрібно довести! Бо просто на словах сказати, що «ми давно разом і у нас почуття» – не вийде. Адже це – ще не є сім’я. Сім’я – це сталі міцні зв’язки між двома особами, спільний побут. Однією із вагомих підстав щоб звернутися до суду може бути і народження в такій сім’ї дитини» – зазначає юристка Місцевого центру Ольга Гелемей.

Місцевий центр розглянув звернення нареченої та по даній справі уповноважив працівницю.

Фахівчиня підготувала та подала позовну заяву про надання права на шлюб до місцевого суду.

Враховуючи вищевикладене, оцінюючи всі досліджені докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що заява неповнолітньої особи про надання права на шлюб є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Зверніть увагу!!!

Чоловік і жінка, які бажають одружитися, повинні досягти шлюбного віку. У статті 22 Сімейного кодексу України зазначено, що шлюбний вік для чоловіків і жінок становить 18 років. Адже саме у вісімнадцять людина стає повнолітньою, отримує повну дієздатність, тож може приймати будь-які рішення. Законодавство передбачає, що суд може надати право на укладення шлюбу особі, яка досягла 16 років, якщо це відповідає її інтересам. Для цього слід звернутися із заявою до суду. Після реєстрації шлюбу дівчина та хлопець набувають повної цивільної дієздатності — як повнолітні. І навіть після розлучення до досягнення ними 18 років така дієздатність зберігається.

Справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень знаходиться тут: https://reyestr.court.gov.ua/Review/98357816

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь