Година-спомин «Бабин Яр: без права на забуття» (до 80-х роковин пам’яті жертв Бабиного Яру)

Дата: 08.10.2021 10:10

Фото без описуЦього року в Україні вшановують 80-і роковини пам’яті жертв наймасовіших розстрілів єврейського населення в Бабиному Яру.

Бібліотекарі Публічної бібліотеки Тлумацької міської ради разом із студентами аграрного коледжу провели годину-спомин «Бабин Яр: без права на забуття», під час якої було продемонстровано відеопоказ «Пам'ять серця - Бабин Яр», який містив архівні відеозаписи, фото страти єврейського населення Києва та свідчення очевидців трагедії.

Так, як розстріли єврейського населення проходили не тільки у Києві, але й по всій Україні, зачепила ця трагедія і Тлумацьку землю.

Присутні на заході переглянули інтерв’ю директорки Публічної бібліотеки Мар’яни Пісак з очевидицею тих подій Серьожечкіною-Тихоліз Софією Євстахівною, 1928р.н. (нажаль уже покійною).

Студентів було ознайомлено із бібліотечною книжковою виставкою «Бабин Яр: подих вічного болю», а також із подарованими книгами співробітницею музей "Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» (м.Дніпро) Зоряною Бондар.

Присутні пом’янули загиблих хвилиною мовчання.

«Бабин Яр - це не тільки трагедія минулої війни, це урок на майбутнє, який знову і знову нагадує, як важливо запобігати насильству та берегти мир. Наш обов’язок – пам’ятати про цю страшну трагедію, щоб ніколи таке не повторилося, та гідно шанувати пам’ять жертв цього злочину нацистського режиму, незалежно від їхньої національності, віросповідання чи політичних поглядів» - такими словами завершила захід викладач аграрного коледжу Юлія Неміш.