Порядок отримання допомоги на поховання пенсіонера

Дата: 03.11.2021 15:52

Фото без опису#консультаціяБПД

Отримання допомоги на поховання пенсіонера є досить актуальним питанням для багатьох громадян. Про основні положення даної процедури консультує юристка Яремчанського бюро правової допомоги Вікторія Личковська Viktoria Lychkovska.

Відповідно до статті 53 Закону України «Про загальнобов’язкове державне пенсійне страхування» https://bit.ly/30Vzp06 у разі смерті пенсіонера допомога на поховання виплачується у розмірі 2-місячної пенсії померлого тим особам, які здійснили поховання.

Куди необхідно звернутися для отримання такої допомоги?

Для отримання допомоги на поховання необхідно звернутися до органу Пенсійного фонду України, де померлий перебував на обліку.

Який пакет документів необхідно подати?

документ, що посвідчує особу заявника;

заяву про виплату допомоги на поховання;

витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть;

якщо пенсіонер помер за межами України і реєстрація смерті проведена компетентними органами іноземної держави, законодавством якої не передбачено видачі зазначених довідок, подається свідоцтво про смерть або інший документ, виданий компетентним органом іноземної держави;

реквізити банківського рахунку.

Чи передбачено законом випадки коли така допомога не виплачується?

Якщо поховання пенсіонера було здійснено за рахунок держави, допомога на поховання не виплачується.

З 1 квітня 2021 року згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року за №1279 «Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги» https://bit.ly/315f5cW виплати на поховання здійснюються виключно через уповноважені банківські установи.

Нагадаємо, що для отримання правових консультацій Ви можете звернутися до відділу «Тлумацьке бюро правової допомоги» що знаходиться за адресою: м. Тлумач, пл. Данила Галицького, 17, тел. (03479) 2-11-03, (066) 777-99-42.

Інформацію про вс

Також детальну інформацію щодо отримання безоплатної правової допомоги можна дізнатися, зателефонувавши за номером «гарячої лінії» системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid