Товари, що не підлягають обміну (поверненню)

Дата: 08.11.2021 08:38

Фото без описуСтаття 9 Закону України «Про захист прав споживачів» (далі – Закон) https://bit.ly/3jU5rjV передбачає право споживача обміняти непродовольчий товар належної якості на інший аналогічний (або повернути його у магазин) протягом 14 днів, не рахуючи дня купівлі, якщо більш тривалий термін не оголошений продавцем.

Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

Однак, обміняти (повернути) можна не будь-який товар.

Детальніше про те, який товар не підлягає обміну (поверненню) розповідає фахівчиня Надвірнянського бюро правової допомоги Тетяна Накладюк Tetiana Nakladiuk.

Кабінет Міністрів України затвердив перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну або поверненню (Постанова КМУ від 19.03.1994 № 172) https://bit.ly/3bBgfyW.

Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню) включає в себе:

- продовольчі товари, лікарські препарати та засоби, предмети сангігієни;

- непродовольчі товари:

- фотоплівки, фотопластинки, фотографічний папір;

- корсетні товари;

- парфюмерно-косметичні вироби;

- пір’яно-пухові вироби;

- дитячі іграшки м’які;

- дитячі іграшки гумові надувні;

- зубні щітки;

- мундштуки;

- апарати для гоління;

- помазки для гоління;

- розчіски, гребенці та щітки масажні;

- сурдини (для духових музичних інструментів);

- скрипічні підборіддя;

- рукавички;

- тканини;

- тюлегардинні і мереживні полотна;

- килимові вироби метражні;

- білизна натільна;

- білизна постільна;

- панчішно-шкарпеткові вироби;

- товари в аерозольній упаковці;

- друковані видання;

- лінійний та листковий металопрокат, трубна продукція, пиломатеріали, погонажні (плінтус, наличник), плитні матеріали (деревноволокнисті та деревностружкові плити, фанера) і скло, нарізані або розкроєні під розмір, визначений покупцем (замовником);

- аудіо-, відеокасети, диски для лазерних систем зчитування із записом;

- вироби з натурального та штучного волосся (перуки);

- товари для немовлят (пелюшки, соски, пляшечки для годування тощо);

- інструменти для манікюру, педикюру (ножиці, пилочки тощо);

- ювелірні вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Цей перелік є вичерпним.

Продавець не має права відмовити в обміні (поверненні) товару, що не включений до переліку, якщо він відповідає всім вимогам, передбаченим статті 9 Закону (збережений товарний вигляд, пломби, ярлики, є розрахунковий документ та ін.).

При розірванні договору купівлі-продажу розрахунки із споживачем провадяться виходячи з вартості товару на час його купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору – в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом 7 днів.

Нагадаємо, що для отримання правових консультацій Ви можете звернутися до відділу «Тлумацьке бюро правової допомоги» що знаходиться за адресою: м. Тлумач, пл. Данила Галицького, 17, тел. (03479) 2-11-03, (066) 777-99-42.

Інформацію про всі центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна переглянути за посиланням: https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/

Також детальну інформацію щодо отримання безоплатної правової допомоги можна дізнатися, зателефонувавши за номером «гарячої лінії» системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid