Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ЛЮБИТЕЛЬСЬКЕ РИБАЛЬСТВО В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Дата: 12.11.2021 11:03
Кількість переглядів: 929

Фото без описуВодні біоресурси (водні живі ресурси) - сукупність водних організмів, життя яких (постійно або на окремих стадіях розвитку) неможливе без перебування у воді. До водних живих ресурсів належать риби на всіх стадіях розвитку; круглороті; водні безхребетні (у т.ч. молюски (головоногі, черевоногі, двостулкові тощо), ракоподібні, черви, голкошкірі, губки, кишковопорожнинні); наземні безхребетні у водній стадії розвитку; інші водні тварини (в т.ч. земноводні, водні ссавці); водорості; вищі водні рослини.

1. Любительське та спортивне рибальство (далі - любительське рибальство) здійснюється на всіх водних об'єктах Івано-Франківської області (включаючи їх придаткову систему в межах, яких вона сягає за максимальних паводків), за винятком водойм:

 •  які знаходяться на території природно-заповідного фонду,
 •  ставкових та інших риборозплідних господарств,
 •  які мають обмеження щодо їх спеціального використання (питні, технічні, лікувальні тощо).

На вказаних водоймах (де заборонене любительське рибальство) встановлюються попереджуючі знаки (покажчики, щити), може бути встановлена огорожа чи здійснюватись охорона відповідними службами.

Здійснення любительського рибальства регламентується Правилами любительського і спортивного рибальства (затв. наказом Держкомрибгоспу від 15.02.99 № 19), а також Порядком здійснення любительського і спортивного рибальства (затв. постановою КМУ від 18.07.98      № 1126). Івано-Франківський рибоохоронний патруль не

запроваджував в області додаткових обмежень чи заборон стосовно здійснення любительського рибальства.

Забороняється самовільне переселення і розведення нових для фауни України або генетично змінених водних живих ресурсів, зариблення водойм тощо.

Дітям до 16 років самостійний лов риби дозволяється тільки з берега.

 1. Любительське рибальство на водоймах загального користування здійснюється безоплатно та без надання спеціальних дозволів. Любительський і спортивний лов риби і водних безхребетних дозволений для власних потреб. Забороняється продаж риби, ікри та водних безхребетних, добутих в порядку любительського рибальства.

Платне любительське рибальство може запроваджуватись на орендованих для риборозведення ставках та на ділянках водойм, де створені спеціальні товарні рибні господарства (СТРГ). Умови здійснення такого рибальства та розмір плати за лов риби встановлюються

користувачами (орендарями) цих господарств.

 1. Забороняється лов риби, інших водних біоресурсів протягом усього року:
 •  у підвідних та скидних каналах електростанцій;
 •  у верхніх б'єфах гребель на відстані ближче ніж за 500 метрів;
 •  поблизу мостів, які охороняються, в межах режимних зон охорони;
 •  у водоймах риборозплідних і товарних рибних господарств;
 •  у радіусі 500 метрів навколо риборозплідних господарств;
 •  у таких річках та на таких ділянках:
 •  Бистриця Надвірнянська - на ділянці від початку до с. Пасічна Надвірнянського району;
 •  Бистриця Солотвинська - на ділянці від початку до с. Монастирчани Богородчанського району;
 •  Прут з притоками - в межах території Карпатського Національного природного парку;
 •  Чорний Черемош і Білий Черемош з їх притоками - на ділянці від початку до с. Кути Косівського району;
 •  Рибниця з притоками - на всій протяжності у межах Івано- Франківської області;
 •  Лімниця з притоками - на ділянці від витоку до шляхового мосту в с.

Рівни;

 •  Чечва з притоками - на ділянці від витоку до впадіння в Чечвинське водосховище;
 •  Свіча з притоками - на ділянці від витоку до мосту у м. Вигода Долинського району;
 •  Лужниця (Лужанка) з притоками - на ділянці від витоку до шляхового мосту в с. Гошів;
 •  Сукіль з притоками - на ділянці від витоку до шляхового мосту в м. Болехів.

В окремі періоди на водних об'єктах (їх частинах) області встановлюється заборона на лов риби, інших водних біоресурсів:

 •  р. Дністер з усіма притоками - з 1 квітня по 10 червня (на період нересту риби);
 •  р. Прут з усіма притоками - з 1 квітня по 20 травня (на період нересту риби);
 •  придаткові системи водойм (непроточні при найнижчому рівні води: протоки, гирла, озера та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) - з 1 квітня по 30 червня (на період нересту риби);
 •  у нерестовий період раків, під час линьки і виношування ними ікри (стосується заборони лову раків);
 •  на зимувальних ямах - з 1 листопада до закінчення зимового періоду (перелік зимувальних ям на рибогосподарських водоймах області щорічно подається на сайті окремо).

Нерестова заборона лову водних біоресурсів (в т.ч. риби) залежно від гідрометеорологічних умов може розпочатись раніше чи пізніше вказаних термінів на 10 днів (без зміни загальної тривалості періоду заборони). Дати початку та закінчення нерестової заборони лову водних біоресурсів щорічно затверджуються органом рибоохорони та заздалегідь доводяться до відома населення через засоби масової інформації.

В нерестовий заборонний період любительське рибальство може бути дозволено органом рибоохорони на спеціально визначених ділянках водойм, з берега, однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком та спінінгом (з блешнею, воблером, джиг-приманкою тощо).

 1. Любительський лов риби, інших водних живих ресурсів на водоймах загального користування, в літній період, у строки від скресання криги і до льодоставу (за винятком забороненого нерестового періоду), дозволяється з берега або з човна, вудками всіх видів (поплавцевою, донною, нахлистовою тощо) із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку, та спінінгом (з блешнею, воблером, джиг-приманкою тощо).

Любительський лов риби на водоймах загального користування в зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку.

Лов безхребетних дозволяється: усіх безхребетних - ручним збиранням, а також: гамаруса, мотиля - однією підсакою з діаметром не більше 70 см; мотиля - однією ручною драгою з діаметром не більше 70 см без застосування механічних пристроїв;

раків - раколовкою-"хапкою" з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою;

"розщіпом" - не більше п'яти снастей на ловця.

Забороняється лов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Забороняється лов водних біоресурсів (в т.ч. риби) із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.

Забороняється перебувати на водоймі або поблизу неї з вибуховими та отруйними речовинами, а також зі знаряддями лову, застосування яких у даний час і в цьому місці заборонено, а також зберігати заборонені знаряддя лову на водоймах або поблизу них.

Забороняється вилучення із води знарядь лову, які належать іншим особам, та об'єктів лову, які є в цих знаряддях.

Забороняється застосовувати без дозволу органів рибоохорони нові знаряддя та способи лову, які не передбачені Правилами любительського і спортивного рибальства.

5. Об'єктами любительського рибальства можуть бути будь-які види риб і водних безхребетних, за винятком таких видів (вилов яких заборонений):

 •  форель,
 •  рибець звичайний,
 •  гібриди осетрових видів,

 види, занесені до Червоної книги України (бистрянка російська, вирезуб причорноморський, в'язь звичайний, йорж носар, йорж смугастий, карась золотий або звичайний, лосось дунайський або головатиця, марена звичайна, марена карпатська або дунайсько-дністровська, минь річковий, підуст звичайний, білоперий пічкур дністровський, стерлядь прісноводна, харіус європейський, чоп великий або звичайний, чоп малий, ялець звичайний, а також мінога українська).

Забороняється лов риби і раків, менших за розміри:

білий амур

40 см,

білизна

30 см,

головень

24 см,

короп

25 см,

лин

20 см,

лящ

32 см,

плітка

18 см,

сазан

35 см,

сом

70 см,

судак

42 см,

товстолоб

40 см,

щука

35 см,

рак

10 см.

 

Довжина вимірюється так:

* у риби - по боці тіла від кінчика рила при закритому роті до початку середніх променів хвостового плавника (тобто до кінця лускового покриву на хвості);

* у рака - по спині тіла від середини ока до кінця центральної пластини хвостового плавника.

Фото без опису

Застосування живої насадки - живця на рибальських снастях не дозволяється із числа вищезазначених видів риб.

Відлов живця дозволяється на водоймах підсакою діаметром не більше 100 см або "хваткою" ("павуком") розміром 1х1 м з вічком сіткового полотна не більше 10 мм.

Дозволяється одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі:

 •  риби у кількості з кг,
 •  раків у кількості з0 шт.

Лов водних безхребетних (мотиль, гамарус, волохокрилець, дафнія, циклоп, артемія та інші види) дозволяється безкоштовно на водоймах загального користування для застосування як наживки при риболовлі або для потреб акваріумного риборозведення в кількості не більше 0,1 кг на ловця за добу.

Вивезення з водойми риби та безхребетних - як у свіжому, так і в обробленому вигляді, - незалежно від терміну перебування на водоймі дозволяється в розмірі не більше за добову норму, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову.

Забороняється вивезення (винесення) риби, раків та інших водних живих ресурсів у кількості, що перевищує добову норму лову (крім виняткових випадків, див. вище), або заборонених до лову правилами рибальства (в т.ч. занесених до Червоної книги України).

6. Дозволяється підводне полювання на риб гарпунними рушницями без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів:

на ділянках водойм, визначених органом рибоохорони для проведення любительського рибальства (див. вище пункти 1, 2, 3);

при наявності посвідчення підводного мисливця.

Підводне полювання здійснюється з обов'язковим дотриманням вищезазначених вимог щодо строків, місць лову, норми вилову, об'єктів полювання тощо.

7. Громадяни, які займаються любительським рибальством, зобов'язані:

 •  виконувати вимоги Правил любительського і спортивного рибальства;
 •  підтримувати належний санітарний стан водойм, не залишати на берегах водойм і на кризі сміття та інші відходи, не допускати засмічення та забруднення водойм іншим чином (в т.ч. забороняється миття у рибогосподарських водоймах або в їх прибережних смугах транспортних засобів);
 •  не допускати пошкодження покажчиків, щитів та інших знаків, встановлених на водоймах та на їх берегах.

Фото без описуФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь