Польська делегація відвідала село Нижнів

Дата: 15.11.2021 10:21

У рамках візиту на Тлумаччину, делегація із гміни Пачкув на чолі з бурмістром Артуром Ролкою та представники міської ради, очолювані міським головою Ігорем Петруком, у суботу, 13 листопада, відвідали село Нижнів.

Гості  з Республіки Польща побували в новозбудованій амбулаторії монопрактики сімейної медицини, відкритої цьогоріч, де керівник КНП «Тлумацький центр первинної медичної допомоги» Оксана Мельник ознайомила їх із роботою закладу охорони здоров‘я.

Також вони відвідали Нижнівський ліцей, де місцевий історик Роман Гончар розповів їм про історію села та роль в ній польської громади.

Нагадаємо, що в XV столітті в Нижневі була створена римо-католицька парафія, а до 1939 року тут працювали заклад сестер-непорочниць, засновниці Марцеліни Даровської, та монастир отців-паулінів. Станом на 1939 рік в Нижневі проживало півтори тисячі поляків.

Міський голова Ігор Петрук та бурмістр Пачкува Артур Ролка поклали кошик квітів до могили польських військових, які загинули під час польсько-більшовицької війни та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.