До пам’яті жертв Голодомору проведено заходи у бібліотеках громади
Пам’ять - нескінченна книга, в якій записано все: життя людини і життя країни. Та багато сторінок в нашу історію вписано кривавим і чорним. Особливо вражаючі сторінки, де смертельним шрифтом викарбовано слова… Голод. Голодомор.
Бібліотеки-філії долучилися до відзначення дня вшанування загиблих у час голодомору та провели: години пам’яті «Доки пам’ять в серці не згасає», «Біль голодних років», «Схилімо голови в скорботі», «Голодомор – трагедія, про яку маємо пам’ятати» (с. Гостів, Остриня, Королівка, Грушка), патріотичну годину «Голодомор - геноцид українського народу» проведено у Нижнівській бібліотеці. Учасники заходів декламували скорботні вірші про голод в Україні, ознайомились з літературою на виставках з фондів бібліотеки «Запалімо свічку пам’яті», «Через геноцид до самобутності», «Пам’ять про незабутнє», «Свічка плакала в скорботі» (с.Надорожна, Кутище, Палагичі, Петрилів).
27 листопада бібліотека-філія с. Кутище провела годину історичної правди «Горить свіча мов пам’ять, мов сльоза». Бібліотекар провела своїх користувачів по 4-х сторінках, кожна з яких мала відповідний колір: чорний - розповідав про причини голодомору, червоний - показ більшовицького терору, білий - вшанування пам'яті, хвилина мовчання за загиблими, участь у акції «Запали свічу», жовтий - знайомство з літературою. Ведучі Мичкодан Ярина та Стельмах Вікторія ознайомили присутніх з чорною та червоною сторінками. Бібліотекар пояснила значення жовтого кольору у творі Василя Барки «Жовтий князь» та ознайомила з творами Уласа Самчука «Марія», Роберта Конквеста «Жнива скорботи», Степана Геника «Червоний колір гріха».
Бібліотечні працівники, учасники заходів, діти, молодь, долучилися до міжнародної акції «Запали свічку пам'яті», аби вшанувати пам'ять про мільйони замучених голодом українців, торкнутися пам’яттю цього священного вогню - частинки вічного.