A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Депозит – це не завжди прибуткова справа, а моментами проблеми на свою голову!!!

Дата: 01.12.2021 09:59
Кількість переглядів: 606

Фото без описуНажаль, часто банківські установи користуються незнанням людей законодавства, спеціально не виплачують депозитні кошти та відсотки, користуючись незаконними підставами для відмови.

Так і сталось з жінкою, яка раніше проживала на території Кримського півострову, після того як вона звернулась до банку задля отримання коштів, які банк зобов’язаний виплатити. Банк відмовився виплатити депозитні кошти та нараховані відсотки, з підстав окупації Кримського півострову.

В пошуках справедливості жінка звернулась до Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі - Місцевий центр) для вирішення проблеми.

Проаналізувавши ситуацію працівник Місцевого центру надала консультацію з вищезазначеного питання та допомогу в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги.

Місцевий центр по даній справі призначив адвоката, який надає безоплатну вторинну правову допомогу. За результатами зустрічі адвоката з клієнткою, підготовлено та подано до суду позовну заяву та заперечення на заяву про перегляд заочного рішення.

Суд, дослідивши докази, що містяться у матеріалах справи, оцінивши їх в сукупності – задовільнив вимоги позивача та призначив стягнути з банку заборгованість та судовий збір.

 

Зверніть увагу!

Відповідно до ч. 1 ст. 1058 Цивільного кодексу України: за договором банківського вкладу (депозиту) одна сторона (банк), що прийняла від другої сторони (вкладника) або для неї грошову суму (вклад), що надійшла, зобов'язується виплачувати вкладникові таку суму та проценти на неї або дохід в іншій формі на умовах та в порядку, встановлених договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 1059 Цивільного кодексу України: договір банківського вкладу укладається у письмовій формі.

Письмова форма договору банківського вкладу вважається додержаною, якщо внесення грошової суми підтверджено договором банківського вкладу з видачею ощадної книжки або сертифіката чи іншого документа, що відповідає вимогам, встановленим законом, іншими нормативно-правовими актами у сфері банківської діяльності (банківськими правилами) та звичаями ділового обороту.

Відповідно до ч. 1 ст. 1059 Цивільного кодексу України: боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.

Згідно правової позиції викладеної в Постанові Верховного Суду від 19/09/2019 №201/4285/15/-ц тлумачення частини третьої статті 1600 Цивільного кодексу України свідчить про те, що банк зобов’язаний видати вклад та нараховані відсотки за вкладом із спливом строку, встановленому в договорі банківського строкового вкладу.

Так як, клієнтка уклала договір банківського вкладу не з філією банку, а з юридичною особою, якою являється цей банк, згідно статті 527 Цивільного кодексу України, банк повинен виконувати свої зобов’язання за договором банківського вкладу.

 

Справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень знаходиться тут:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/92680293


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь