Поліцейські Тлумаччини продовжують перевіряти законність реалізації новорічних ялинок

Дата: 04.01.2022 11:43

Фото без описуУ час новорічно-різдвяних свят поліція Тлумаччини нагадує громадянам, що незаконна порубка дерев тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.

Так, згідно ст. 65 (Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка) КУпАП, передбачається стягнення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окрім цього, за кожне незаконно зрізане дерево стягується сума нанесених збитків, яка залежить від діаметра пня зрізаного дерева.

У випадку, якщо незаконна порубка дерев або чагарників у лісах заподіяла істотну шкоду, тобто таку, яка у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, або іншу істотну шкоду, завдану навколишньому природному середовищу в частині забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів, – передбачається кримінальна відповідальність згідно ст. 246 Кримінального кодексу України.

Поліція  закликає не порушувати чинне законодавство! Також звертаємося до небайдужих громадян: якщо вам стало відомо про незаконну вирубку дерев, їх подальше транспортування або продаж – негайно повідомляйте на спецлінію “102”.