Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Розмір аліментів на утримання дитини залежить від «дитячого» прожиткового мінімуму. Його розмір вже збільшився у грудні і ще двічі зросте у 2022 році

Дата: 18.01.2022 20:28
Кількість переглядів: 386

Фото без описуВідповідно до Сімейного кодексу України, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим за 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Він призначається за умови, що один із батьків, який платитиме аліменти, не має достатньо коштів, щоб робити великі виплати.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Їх присуджують, якщо платник аліментів має достатній дохід.

      Гарантований розмір аліментів для дітей віком до 6 років з 1 січня становитиме 1 050 грн., з 1 липня – 1 100 грн., з 1 грудня – 1 136 грн. Для дітей віком від 6 до 18 років розмір буде вищий. З 1 січня – 1 309 грн, з 1 липня – 1 372 грн, з 1 грудня – 1 416 грн.

Рекомендований розмір аліментів для дітей до 6 років з 1 січня буде 2 100 грн, з 1 липня – 2 201 грн, з 1 грудня – 2 272 грн. Водночас для дітей віком від 6 до 18 років він становитиме з 1 січня 2 618 грн, з 1 липня – 2 744 грн, з 1 грудня – 2 833 грн

Максимальний розмір аліментів на дитину до 6 років 1 січня становитиме 21 тис. грн, з 1 липня – 22 010 грн, з 1 грудня – 22 720 грн. Для дітей віком від 6 до 18 років його встановлять на рівні 26 180 грн з 1 січня, з 1 липня – 27 440 грн, з 1 грудня – 28 330 грн.

Яка відповідальність загрожує за несплату аліментів

За несплату аліментів в Україні передбачено цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Цивільна відповідальність. За несплату аліментів може нараховуватись пеня. Крім того, існує система фінансових санкцій для батьків, які не платять аліменти більше року (20% від суми несплачених аліментів), два роки (30%), три роки (50%).                                                                                                                                                                              Адміністративна відповідальність. Якщо один із батьків не сплачуватиме аліментів протягом року, його можна залучити до суспільно корисних робіт на строк від 240 до 360 годин. Також може загрожувати позбавлення права на субсидію. Якщо людина не платить аліментів на утримання хворої дитини протягом трьох місяців, для боржника можуть встановити тимчасові обмеження: заборону на виїзд за межі України, заборону на право керувати транспортними засобами, заборону на користування зброєю та полювання. Кримінальна відповідальність. За злісне ухилення від сплати аліментів, крім громадських робіт, може загрожувати арешт терміном до трьох місяців або обмеження волі терміном до двох років (ст. 164 Кримінального кодексу України).

  

Відділ «Тлумацьке бюро правової допомоги»

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь