Дата: 21.01.2022 15:08

Фото без описуТобі рідний краю! Мій мужній народе,

Складаю я пісню святої Свободи.

Усі мої сили і душу широку,

Й життя я віддам до останнього кроку.

Аби ти щаслива була Батьківщино,

Моя Незалежна, свята Україно!

Україна... Мальовнича, неповторна, співуча країна. У глибину століть сягає історія нашого народу. Україна має багате й славне минуле. Вона виплекала Запорозьку Січ, славетну Києво-Могилянську академію. Україна виколисала велетнів сили і духу — таких, як Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Сірко, Григорій Сковорода, Устим Кармелюк, Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Михайло Грушевський... Цей перелік можна продовжити й іменами наших сучасників, які примножують славу нашої Батьківщини.

День Соборності України — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Це була спроба вибудувати українську державність не зважаючи на усю складність та протиріччя. Наш народ воз’єднався на своїй землі, в єдиній Українській державі, що стало могутнім проявом споконвічного бажання українців до єдності та незалежності.

21 січня, відзначаючи 103 річницю Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, у місті Тлумач відбулося покладання квітів. Голова Тлумацької міської ради Ігор Петрук привітав усіх з Днем Соборності і поклав квіти до пам’ятника Борцям за волю України. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували героїв усіх поколінь, що віддали своє життя за волю і Незалежність України, а також хвилиною мовчання вшанували померлого  директора департаменту соціальної політики ОДА, колишнього голову Тлумацької міської ради 6-7 скликання – Володимира Корженьовського.