У Тлумацькій громаді працює Центр психологічної підтримки
Ось і минув перший місяць весни, а разом з весною триває війна… За цей місяць в зовсім іншому форматі працював "Інклюзивно-ресурсний центр" Тлумацької міської ради, значно розширивши свої обов’язки. Розпорядженням міського голови від 03 березня 2022 р. № 87-р на базі ІРЦ створено Центр психологічної підтримки Тлумацької громади, куди увійшло 5 психологів-добровольців. Плідну роботу організовано завдяки методичній та інтервізійній підтримці Обласного навчально-методичного центру практичної психології та соціальної роботи ОІППО. Наразі, очікуємо на бокси від ЮНІСЕФ для дітей переселенців від 0 до 6 років. Для якісної роботи Центру психологічної підтримки Тлумацький ІРЦ забезпечив психологів необхідним наочним матеріалом. Спланована та проводиться психологічна допомога із:
- медичним персоналом Тлумацького районного центру первинної медико-санітарної допомоги проведено бесіду «Психологічна самодопомога в кризових ситуаціях».
- бійцями територіальної оборони - консультації щодо зняття психоемоційного напруження;
- адміністрацією територіальної громади - консультації «Зміцнення індивідуальної та національної стійкості в умовах війни»;
- тимчасово переміщеними родинами в Тлумацьку громаду проведено бесіди про психотравмуючі події та надано поради щодо подолання стресу та тривоги.
- колективами закладів освіти «Як вберегти емоційний стан і психічне здоров'я».
Психологами розповсюджено буклети серед громадськості «Як підтримати дітей під час війни».
Завдяки співпраці з відділом освіти – охоплено психологічною підтримкою діток та їхніх батьків , які тимчасово переміщені.
Фахівці ІРЦ із психологами Центру здійснили виїзд до місць проживання сімей, які тимчасово переселились в с. Гринівці, с. Петрилів і м. Тлумач, де проведено бесіди з батьками та арт-терапевтичні заняття із дітками.
За запрошенням та бажанням, деякі сім'ї відвідали приміщення інклюзивно-ресурсного центру. Дітки та їхні батьки мали можливість ознайомитись із центром, дидактичним матеріалом, переглянути мультфільми, розважились в кабінетах ЛФК та корекційно-розвиткових занять, погратися на майданчику.
Не залишились поза увагою наші дітки з ООП. Фахівцями ІРЦ проведено онлайн-зустріч із батьками дітей з ООП, яких обслуговує наш ІРЦ, надано поради, які допоможуть зменшити негативний вплив війни на діток. Надано психологічну підтримку також тим батькам дітей з ООП, які покинули територію України.
В створених viber-групах та на сторінці групи Фейсбук для асистентів вчителів, психологів та заступників директорів закладів освіти поширюється інформація щодо нормативно-правового забезпечення освітян, організації інклюзивного середовища та роботи ІРЦ в період воєнного стану.
Плануємо роботу на квітень.
З вірою і надією – впевнено до перемоги!