Захист зернових культур від шкідників та хвороб – запорука отримання високих врожаїв
Агрокліматичні умови зимового періоду 2021-2022 років були сприятливими для перезимівлі шкідників та хвороб сільськогосподарських культур. Попередні дані фітосанітарного моніторингу свідчать про добру перезимівлю основних шкідників та задовільний фізіологічний стан переважної більшості з тих, що збереглися. Вони в свою чергу, за сприятливих агрокліматичних умов спроможні відновити численні та якісні популяції, які можуть завдати значної шкоди рослинам, що приведе до значного недобору врожаю зернових культур.
Тому без застосування хімічних заходів, для регулювання фітосанітарного стану посівів на рівні, що забезпечує запобігання господарсько - відчутних втрат врожаю зерна від шкідливих організмів і збереження його якості, обійтися дуже важко.
Виходячи з вищенаведеного рекомендуємо всім агровиробникам провести детальне обстеження посівів та при необхідності захистити їх від шкідливих об’єктів, так як можна отримати суттєве збереження врожаю зерна. Завдяки комплексним заходам системи захисту зернових культур вдається зменшити забур’яненість полів; знизити виживання гусениць підгризаючих совок, яйцекладок і личинок хлібних жуків та коваликів; зменшити чисельність попелиць, клопів, трипсів, погіршити умови розвитку хлібної жужелиці, мишоподібних гризунів, шведської та гессенської мух; знизити запаси інфекції борошнистої роси, іржастих захворювань, септоріозу, фомозу, фітонематод та обмежити їхнє поширення в посівах.
Наголошуємо, що перед початком проведення робіт із захисту рослин хімічними препаратами, необхідно завчасно повідомити про це органи місцевого самоврядування та власників пасік з метою запобігання загибелі бджіл. При цьому використовувати препарати згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись правил техніки безпеки, загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.
Провідний спеціаліст управління
фітосанітарної безпеки
Іван Збіглей