З Днем піхоти

Дата: 06.05.2022 11:41

Фото без описуШановні піхотинці – воїни сьогодення і ветерани!

Сьогодні, 6 травня, в Україні відзначають День піхоти. Своє професійне свято українські піхотинці відзначають лише четвертий рік.

Це свято встановлено указом Президента України від 19 квітня 2019 року з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних сил України, виявлених у боротьбі за свободу незалежність та територіальну цілісність України.

Датою свята було обрано 6 травня, оскільки саме цього дня у 1648 році козаки здобули перемогу в битві біля Жовтих Вод. Це перша переможна битва національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Крім того, 6 травня відзначають релігійне свято – День Юрія Змієборця, який був одним з покровителів українського війська.

Піхота завжди першою зустрічає ворога. У подіях 2014-2022 років воїни показали, що українська піхота є однією з найкращих підрозділів піхоти у сучасному світі. Оборонні, наступальні, рейдові операції, які проводила українська піхота, вже зараз вивчаються в кращих військових навчальних закладах світу. Нині українські піхотинці, як найчисленніший рід та основа бойового потенціалу Сухопутних військ ЗСУ, несуть найбільше навантаження та відіграють вирішальну роль під час виконання завдань із захисту України.

Вшановуючи пам’ять про кожного, хто віддав своє життя в ім’я України, в цей день доземно вклоняюсь загиблим українським воїнам.

Вірю у вас та пишаюся вами! Щиро бажаю здоров’я, витривалості, успіхів, добра і благополуччя родинам, миру і перемог!

Слава Україні!

Героям Слава!