21 травня – День Європи
В країнах Європейського Союзу традиційно 9 травня відзначають День Європи, який став символом започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Відтак, у нашій державі, відповідно до Указу Президента України, починаючи із 2003 року, святкування цього дня припадає на третю суботу травня.
Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну і сталеливарну галузі промисловості та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.
У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи долучилися держави-кандидати на вступ до ЄС. У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки щодо підтримки вступу до Євросоюзу.
У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. В час повномасштабного російського вторгнення, так само, як і Європа, ми хочемо жити в мирі і добросусідстві, віримо, що європейська інтеграція – найдієвіший засіб стримування війни. Сьогодні ми відчуваємо постійну підтримку України з боку європейських держав у протистоянні з московітським агресором, завдяки якій ми точно переможемо. Ми маємо велику надію на те, що з допомогою європейської сім'ї, разом відбудуємо нашу Україну та зробимо її сильною та процвітаючою!
Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації!