Про шкідливість трипсів на зернових культурах
Погодні умови цього року сприяють масовому розповсюдженню та харчуванню трипсів. На сьогодні відмічаємо його шкодочинність в посівах озимого ячменю. Являючись сисними шкідниками імаго та личинки шкідника живляться рослинним соком, внаслідок чого знижуються якісні та кількісні показники вирощеної продукції — натура зерна, кількість зерен в колосі тощо. Зазвичай вони зосереджуються у борозенках зерна, заповнюючи простір між зерном i лусочками. Внаслідок пошкоджень колоски деформуються, утворюється білоколосість, маса зерен знижується на 8-12%, на них з’являються жовто-бурі плями, зерно зсихається, стає щуплим. Перед збиранням урожаю личинки стають повно зрілими й мігрують в ґрунт, де і зимують. Якщо своєчасно не провести боротьбу з шкідником, є ризик втратити значну частину врожаю.
Тому рекомендуємо провести обстеження посівів та при необхідності провести обробки препаратами відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.
Провідний спеціаліст
Іван Збіглей