Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Ці небезпечні пестициди

Дата: 01.06.2022 09:30
Кількість переглядів: 243

Фото без описуЗгідно даних фахівців Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), до 40%  урожаю  втрачається через шкідників та хвороби рослин. Щоб поле родило, про нього потрібно дбати: обробляти, удобрювати, захищати рослини від шкідників.    

Як зберегти врожай від шкідників, які так швидко розмножуються? 

При невеликій кількості шкідників, бур’янів з ними боротися краще вручну.   якщо їх багато рекомендується застосовувати хімічні (пестициди) та біологічні засоби захисту рослин.

В нашій країні продаж хімічних та біологічних засобів захисту рослин приватним особам, фермерам, підприємствам не обмежений, тому використання їх потребує обережності. При неправильному використанні вони становлять для людини певну небезпеку. Тільки деякі мають високу вибіркову дію, не впливаючи на людину. Більшість же препаратів не тільки знешкоджують шкідників, а вступаючи у взаємодію зі структурами організму людини, можуть викликати порушення її життєдіяльності, призвести навіть до отруєння. Вірогідність отруєння та його клінічні прояви залежать від токсичності препарату, дози, шляхів потрапляння, терміну дії, стану організму.  Деякі хімічні, а особливо біологічні, засоби захисту можуть викликати у контактуючих з ними осіб алергічні реакції: почервоніння шкіри, появляється зуд, набряки, іноді приступи задухи.

Тому всі пестициди допускаються до застосування тільки після детальних біологічних і токсикологічних досліджень та з дозволу МОЗ України.

Кожна людина, яка використовує   пестициди, має знати, в яких випадках вони можуть викликати отруєння: при потраплянні на незахищену шкіру та слизові оболонки; при вдиханні повітря, що містить пестициди; при вживанні води та контакті з предметами, забрудненими пестицидами;  використання препаратів, не дозволених до застосування населенням;   проведення робіт з застосуванням хімічних засобів захисту рослин без дотримання затверджених регламентів їх безпечного застосування: дози препаратів, кратність обробок, умов застосування тощо (регламенти застосування обов'язково указуються на етикетці); проведення робіт з порушенням вимог техніки безпеки при використанні пестицидів і агрохімікатів.

Для того, щоб уникнути можливої несприятливої дії при роботі з пестицидами, перш за все не повинні використовуватися препарати, заборонені для продажу – це небезпечно! Препарати, які реалізуються населенню, повинні мати герметичне упакування та обов’язково забезпечуватись етикетками, на яких вказані рекомендації по застосуванню і застереження при роботі з даною речовиною.

У випадку підозріння на отруєння, під час, або після закінчення робіт з пестицидами (отрутохімікатами) необхідно:

-   негайно вийти (або винести потерпілого) із зони забрудненої пестицидами;

- незалежно від характеру хімічного препарату (отрутохімікату), який викликав отруєння, необхідно звільнити потерпілого від забрудненого одягу, в якому він працював;

- у випадку потрапляння розчину отрутохімікату на відкриті ділянки шкіри - ретельно змити водою з милом;

- якщо розчин потрапив в очі – промити добре водою, або 2% розчином питної соди;

- якщо розчин потрапив у шлунок – випити пару склянок води та викликати блювання.  Після промивання шлунку прийняти сорбенти (активоване вугілля та ін.).

При перших ознаках отруєння слід негайно припинити роботу і звернутись в найближчу лікувальну установу для отримання медичної допомоги, або викликати швидку допомогу.

Пам’ятайте, тільки при суворому дотриманні регламентів застосування пестицидів та інших агрохімікатів, вимог санітарних норм і правил при роботі з ними можна забезпечити не лише захист рослин від шкідників, хвороб та бур’янів, а й зберегти особисте здоров’я та довкілля.

 

Лікар з   гігієни праці  Івано-Франківського

районного відділу  ДУ  « Івано-Франківський

ОЦ КПХ МОЗ України»

Гульванюк Є.М.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь