4 червня в Україні вшановують пам’ять дітей, які загинули внаслідок російської агресії

Дата: 04.06.2022 11:20

Фото без описуДень пам’яті встановила Верховна Рада України у 2021 році. Дата 4 червня обрана не випадково – цього дня у світі відзначають Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії.

Від 2014 року, як зазначається у постанові ВРУ щодо пам’ятної дати, у Луганській і Донецькій областях через збройну агресії РФ та інші дії держави-агресора загинули щонайменше 240 дітей. А за 100 днів повномасштабної війни Росії проти України жертвами агресивної політики Кремля та воєнних злочинів російської армії стала щонайменше 261 дитина. Ще 463 дитини (лише за попередніми даними) – були поранені.

За кожним обірваним чи скаліченим дитячим життям стоїть злочин російської держави-окупанта та її армії. Нижче розповідаємо лише про кілька трагедій, які принесла війна та агресивна політика керівництва сусідньої держави, яке цю війну розв’язало. Важливо з часом розказати, принаймні десь задокументувати кожну таку історію. Щоб наша пам’ять про жертв не була сухою та безіменною. Але також і задля того, щоб за кожен злочин настала відповідальність і справедливе покарання.

Детальніше на сайті Українського інституту національної пам’яті https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/4-chervnya-v-ukrayini-vshanovuyut-pamyat-ditey-yaki-zagynuly-vnaslidok-rosiyskoyi-agresiyi