Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Увага! Капустяна міль

Дата: 20.06.2022 15:30
Кількість переглядів: 161

Фото без описуОсередково спостерігається масовий літ капустяної молі, резерватором якої є посіви ріпаку.

Капустяна міль пошкоджує сходи хрестоцвітих культур (капусту, редиску, редьку, ріпак, ріпу, гірчицю і ін.). Так як, немає чітких критеріїв прогнозу поширення та чисельності цього шкідника, передбачити масові спалахи фітофага досить важко. Зростання його кількості пов’язане з міграцією метеликів з інших стацій під впливом фронтальних процесів в атмосфері та вітрами, а також із підвищенням середньодобових температур повітря та значним накопиченням шкідника на ріпакових полях.   

Надзвичайно небезпечні пошкодження капустяної молі у фазі зав’язування головки, коли, крім листків гусениці пошкоджують внутрішні і поверхневі листки, що перешкоджає утворенню головок і призводить до значних втрат врожаю. Другим критичним періодом є пошкодження листків у фазі ущільнення головки. Гусениці мінують тканини листка, а потім вигризають на листках «віконця», шкірка яких згодом засихає й викришується. Хоча живлення гусениць у цей період і не викликає загибелі рослин, але значно погіршує якість продукції. Найбільше пошкоджень міль завдає у найжаркішу погоду вегетаційного періоду.   

Протягом року капустяна міль має від 2 до 5 генерацій в залежності від регіону. Покоління нечітко розмежовані, тому шкідник трапляється на рослинах у різних стадіях розвитку одночасно. Повний цикл розвитку капустяної молі триває 25 – 35 діб. 

Заходи захисту. Глибока зяблева оранка, боротьба з бур’янами з родини капустяних. За чисельності гусениць 2-5 екз на рослину при  заселені 10%  рослин  проводять обробки препаратами, відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».  

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів їх застосування, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь