Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Підготовка зерносховищ до приймання зерна нового врожаю

Дата: 01.07.2022 15:12
Кількість переглядів: 212

Фото без описуАгровиробники та інші підприємства під час зберігання збіжжя щороку через шкідників, які пошкоджують зерно й зернову продукцію, втрачають від 5–10 до 30% зібраного зерна, істотно знижуються його харчові, фуражні та посівні якості. Цьогорічні погодні умови (суха весна та різкі перепади температури) сприятливі для розвитку шкідників на зернових культурах в польових умовах. Тому є велика ймовірність їхнього занесення в зерносховища.

Виходячи з вищенаведеного особливу увагу слід приділити ретельній підготовці складських приміщень до засипання зерна нового врожаю. Зерносховища потрібно звільнити від зерна, що в ньому зберігалося, й зернових відходів, сміття; очистити місця, де оселяються й розмножуються комірні шкідники (підлога, стіни, опорні стовпи, балки, кутки, пази, щілини, підпілля, тара, інвентар, обладнання), та прискладську територію. Зернові склади мають бути сухими. В сирих складах зерно легко пошкоджується плісенями, бактеріями, комірними шкідни­ками. Якщо сиріють стіни, побудовані з цегли або каменю, то їх ізсередини обшивають дошками або пресованими плитами на висоту насипу насіння, залишаючи між стіною та обшивкою проміжок 10 — 20 см для циркуляції повітря.

Зметені залишки треба перевірити на наявність шкідників, щоб правильно визначитися з дезінсекцією. Зібране сміття вивезти й знищити (спалити або закопати). Приміщення складів провітрити, просушити, побілити розчином хлорного вапна та провести дезінсекцію.

Знезараження порожніх зерносховищ хімічними препаратами — це одночасно профілактичний і винищувальний захід – дезінсекція (знищення комах і кліщів) і дератизація (знищення гризунів).

Дезінсекцію порожніх складів здійснюють вологим способом, з допомогою фумігації та аерозольною обробкою. Обробку вологим способом рекомендується застосовувати, якщо приміщення заселені не стійкими проти інсектоакарицидів шкідниками (кліщі, борошноїди, молі, вогнівки). В зерносховищах, де виявлено довгоносиків, та інших небезпечних і стійких проти інсектицидів шкідників, слід провести фумігацію або аерозольну обробку.

Обробляти склади перед засипанням зерна треба за температури не нижче 12°С, коли шкідники перебувають в активному стані. Для дезінсекціїпорожніх складів вологим способом використовують контактні інсектоакарициди:

•Актеллік 500 ЕС, 50% к.е.,— 0,5 г/м2;

•Карате 050 ЕС, к.е., - 0,4 мл/м2;
•Фастак, к.е.,— 0,2 г/м2;

Одночасно знезаражують прискладську територію, зерноочисну техніку, інвентар, транспортери, тару. Витрата робочої рідини під час обробки складів становить 200 мл/м2. Під час дезінсекції прискладської території норму витрат робочої рідини збільшують удвічі.

Допуск людей і завантаження складів дозволяється: за використання Карате — через 72 год; Фастаку — через 20 днів, інших препаратів — через 24 год. Тож, якщо треба спішно провести якісь роботи в обробленому зерносховищі, слід застосовувати препарати, що швидко розкладаються.

Фумігація, тобто обробка продукції, що зберігається, газами або тве­рдими речовинами, які утворюють гази. Для фумігації герметичних порожніх зерносховищ застосовують:

 

• Фостоксин або Детіа-Газ-Екс-Т, круглі таблетки — 1–3 таблетки м3;

• Магтоксин, круглі таблетки,— 1–3 таблетки   м3;

• Інсек­тицидні димові шашки «Гамма».


Тривалість фумігації за температури: 5…10°С — десять діб; Оптимальна температура проведення фумігації — близько 15°С. Якщо температура буде нижчою, таблетки з фумігантом повністю не розкладуться. Допуск людей і завантаження складських приміщень дозволені після повного провітрювання (дві-п’ять діб).

Для знищення гризунів ставлять капкани, пастки, різні принади з отрутою, використовують хімічні препарати, природних ворогів гризунів.  Однак, попри високу ефективність інсектицидів хімічного походження, слід наголосити,  що вони небезпечні для людей, тварин і довкілля.

Тому під час проведення захисних заходів потрібно суворо дотримуватися правил техніки безпеки і керуватися Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

      

 

Державний фітосанітарний

інспектор

 Іван Збіглей

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь