Базові правила, щоб уберегтися від торгівців людьми, коли ви перебуваєте за кордоном

Дата: 12.08.2022 10:04

Фото без описуДо Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми ми запускаємо інформаційну кампанію «Що треба знати аби не стати жертвою торгівлі людьми». В рамках кампанії ми будемо публікувати необхідну інформацію, завдяки якій, ви зможете вберегтись від торгівців людьми, а також вберегти своїх близьких.

Сьогодні інформуємо Вас про 4 базові правила аби уберегтися від торгівців людьми, коли ви перебуваєте за кордоном (чи лише плануєте свою поїздку):

• Нікому не віддавайте Ваш паспорт. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас.

• Якщо Ви збираєтесь працювати чи навчатись за кордоном, Вам необхідно підписати контракт. Контракт повинен бути написаний зрозумілою Вам мовою, а також містити інформацію про умови (оплата, вихідні дні, робота у святкові дні, медичне страхування), місце та час Вашої майбутньої праці чи навчання.

• Залиште вдома детальну інформацію про своє майбутнє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого паспорта та контракту. Також було б добре залишити своє фото та адреси Ваших іноземних друзів.

• Дізнайтесь номери телефонів українських посольств та консульських представництв за кордоном та візьміть їх з собою. Якщо Ви опинились у скрутній ситуації або Вам хтось загрожує, звертайтесь до представників своєї країни, які допоможуть Вам. Якщо у країні Вашого перебування немає посольства України – телефонуйте у посольство України в сусідній державі.

І ще декілька корисних порад:

• У зарубіжних країнах активно працюють неурядові організації та служби, котрі надають допомогу особам, які опинились у скрутному становищі. Звертайтесь до них у разі необхідності.

• Пам’ятайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.