Житлове будівництво за районами області у січні–червні 2022 року

Дата: 31.08.2022 13:54

Головне управління статистики інформує. У січні–червні 2022р. в області прийнято в експлуатацію 155,4 тис.мзагальної площі житлових будівель нового будівництва, що складає 69% до обсягу прийнятого житла у січні–червні 2021р.

У територіальному розрізі зменшення обсягів прийнятого в експлуатацію  житла відбулося у всіх районах області: Івано-Франківському – на 13%, Калуському – на 26,2%,  Верховинському – на 44,3%, Надвірнянському – на 47,7%, Косівському – у 2,3 раза,  Коломийському –  у 3,2 раза.

На території Івано-Франківського району  прийнято в експлуатацію 63,4%  загальнообласного обсягу загальної площі новозбудованих житлових будівель. Також значними є частки Калуського (14,8%), Надвірнянського (9,5%) та Коломийського (8,7%) районів. Частка Верховинського та Косівського районів  склала  2%  і  1,6%  відповідно.

У розрахунку на 10 тис. осіб в області прийнято в експлуатацію 1147,6 м2  житла. При цьому, територіальна диспропорція за даним показником складає 6 разів: максимальне значення у січні–червні 2022р. спостерігалося в Івано-Франківському районі (1775,7 м2), мінімальне – у Косівському районі  (297,9 м2).

Показник розміру одного новозбудованого помешкання вище середнього по області (95,5 м2 загальної площі) був у Коломийському (124 м2), Верховинському (129 м2), Надвірнянському (135,4 м2), Косівському (156,3 м2) районах, нижче середнього по області – у Івано-Франківському (88 м2)  та Калуському (92,3 м2)   районах.