Стан сільського господарства Івано-Франківщини

Дата: 21.11.2022 09:49

Головне управління статистики інформує. Сільськогосподарська галузь є важливою сферою розвитку економіки області, основними завданнями якої є забезпечення населення продовольством та промисловості – сировиною. У аграрному секторі області виробляється понад 13% валової доданої вартості, здійснює діяльність 1,4 тис. суб’єктів господарювання, працює 27,8% зайнятого населення регіону.

Протягом останніх років спостерігається зростання обсягу виробництва сільськогос­подарської продукції в області, який у 2021р. склав 14527,2 млн.грн  (у постійних цінах 2016р.), що більше на 5,5%, ніж у 2020р. та на 34% порівняно з 2010р.

У виробництві продукції сільського господарства традиційно  переважає продукція рослинництва, на яку у 2021р. припадало 63,6% загального обсягу. У 2021р. господарствами усіх категорій отримано кращий, ніж у попередньому році,  урожай картоплі, культур овочевих,  культур плодових та ягідних, ріпаку озимого та кользи, сої, культур зернових та зернобобових, соняшнику.

Вищою, порівняно з середнім показником по Україні,  є урожайність більшості сільськогосподарських культур. У 2021р. за урожайністю буряку цукрового фабричного область посіла  2 місце серед регіонів держави, соняшнику – 7, ріпаку озимого та кользи – 3, сої – 6, культур зернових та зернобобових – 7, картоплі – 12 місце.

У галузі тваринництва усіма категоріями господарств за 2021р. вироблено 97,2 тис.т м’яса, що порівняно з 2020р. на 2,9% більше, 393,3 тис.т молока (на 4,2% менше), одержано 275,8 млн.шт яєць (на 50,5% менше). За обсягом виробництва м’яса область посіла 7 місце серед регіонів держави, молока – 10 місце.

Вагома роль у розвитку аграрного сектору відводиться підприємствам, які є основними виробниками товарної продукції. Обсяги виробництва продукції сільського господарства підприємствами у 2021р. склали 6466,2 млн.грн, що на 12,8% більше, ніж роком раніше (41,6% загальнообласного виробництва). У структурі продукції підприємств переважає продукція рослинництва, питома вага якої в 2021р. склала 73,5% (у 2020р. – 65,4%).

Протягом останніх років підпри­ємства забезпечують виробництво усіх обсягів ріпаку озимого та кользи, майже усіх соняшнику, понад 97% сої, 89–95% буряків цукрових фабричних, 60–71% культур зернових та зернобобових, 45–54% м’яса.

У  підприємства  сільського  господарства у  січні–грудні 2021р. спрямовано 401,1 млн.грн капітальних інвестицій, або 4,8% загальнообласних обсягів.

Обсяги експорту продуктів рослинного та тваринного походження у 2021р. склали 70,2 млн.дол. США, або 6% загальнообласних обсягів, у січні–вересні 2022р. – 67 млн.дол.США (13,1%).

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників сільського господарства у 2021р. становила 16287 грн, що на  35,9% більше, ніж в середньому по області та на 38,8% перевищує рівень оплати праці в галузі по державі.

Довідково: День працівників сільського господарства  відзначається  згідно з Указом Президента України №428/93 від 07 жовтня 1993р. щорічно у третю неділю листопада.

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗОВЕ.