Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Чому потрібно протестуватися?

Дата: 22.11.2022 10:51
Кількість переглядів: 199

Фото без описуЄвропейський тиждень тестування на ВІЛ та гепатит — це загальноєвропейська інформаційна кампанія, що закликає впродовж тижня посилити комунікацію щодо переваг раннього виявлення ВІЛ-інфекції та гепатиту.

Головна мета Європейського тижня тестування — зробити так, щоби більше людей змогли дізнатися про свій статус щодо ВІЛ-інфекції та гепатиту і мінімізувати проблему пізнього діагностування цих інфекцій.

 

ВІЛ

Мільйони людей в світі живуть з ВІЛ повноцінним та здоровим життям. Вчені вже довели, що тривалість життя людей з ВІЛ не відрізняється від тривалості життя людей без ВІЛ. Але це можливо лише за двох умов – знати, що в тебе ВІЛ та систематично приймати лікування.

За оцінками національних та міжнародних експертів, нині в Україні близько 200 000 ВІЛ-позитивних людей і понад 60 000 з них не знають про свій статус.

Більш ніж 50% осіб віком від 15 років ВІЛ-інфекцію виявляють вперше на 3 та 4 клінічних стадіях. Пізніх стадіях, коли ослаблений вірусом організм вже не може долати прості захворювання.

ВІЛ загрожує не лише групам ризику, адже у понад 65% випадків захворювання на ВІЛ передається статевим шляхом.

Процедура тестування дуже швидка, результат швидкого тесту на ВІЛ готовий уже за 15 хвилин: до 5 хвилин - підготовка і забір крові з пальця, 10 - очікування результату. Перед тестуванням ви зможете поставити питання та отримати інформацію про ВІЛ-інфекцію, шляхи її передачі, оцінити з фахівцем свій ризик інфікування ВІЛ та розглянути можливості його зниження, отримати інформацію про організації, де можна отримати іншу допомогу, тощо.

 

Вірусні гепатити

Гепатит B і C - 2 основних типи з 5 різних інфекцій гепатиту, що є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту. Близько 325 млн людей у ​​світі живуть з хронічною інфекцією, викликаною вірусом гепатиту B або вірусом гепатиту C. Від наслідків хронічного гепатиту (рак, цироз печінки) щороку помирає близько 700 000 людей.

За оцінками експертів, нині в Україні близько 1,5 млн людей мають вірус гепатиту С та півмільйона людей, які мають хронічне захворювання на гепатит В. Натомість про свій статус знають лише 20% хворих на вірусний гепатит В, на гепатити С - тільки 8%. 

Обов’язкове тестування на гепатити необхідно проходити групам ризику:

 

  • споживачам ін’єкційних наркотиків;
  • працівникам комерційного сексу;
  • чоловікам, які мають секс з чоловіками;
  • вагітним;
  • ВІЛ-позитивним;
  • людям, яким здійснювали переливання крові та її компонентів (особливо у 90-х та на початку 2000-х рр.).

 

Також рекомендовано тестування:

 

  • якщо у вас була велика кількість партнерів і ви практикували незахищений секс - ризик зараження статевим шляхом на гепатит В, за оцінкою експертів, становить 30% і це дуже високий показник (для гепатиту С - нетиповий шлях передавання);
  • якщо ви робили пірсинг та тату;
  • якщо робили татуаж, манікюр та педикюр у салонах, де не впевнені, що достатньо стерилізують прилади;
  • при порушенні елементарних правил гігієни, коли члени сім'ї користуються однією бритвою, манікюрними ножицями та іншими предметами, на яких може зберігатися кров;
  • при медичних процедурах, якщо не дотримано санітарних правил обробки інструментів, перевірки крові перед переливанням, тощо.

 

Тестування можна зробити у вірусологічній лабораторії ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» за адресою м. Івано-Франківськ вул. Арсенича-Березовського Миколи, 6 (колишня Рєпіна).

 

Підготував лікар-епідеміолог відділення

епідеміологічного нагляду (спостереження) та

 профілактики інфекційних захворювань

                   Олег ЮРЧИШИН за матеріалами ЦГЗ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь