Генератори: санітарні вимоги до розташування

Дата: 02.12.2022 14:42

Фото без описуВ умовах війни, враховуючи масштабні пошкодження ворогом об’єктів енергетичної інфраструктури, жителі Прикарпаття, як і цілої країни, стикнулись із необхідністю тотальної  економії електроенергії. З метою стабілізації роботи енергосистеми країни введено обмеження споживання та щоденні планові відключення електроенергії.

За цих обставин громадяни та представники бізнесу шукають альтернативні джерела енергії, одним із яких є генератори.

Спеціалісти управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства наголошують: під час встановлення генераторів необхідно дотримуватись певних правил, щоб не завдати шкоди здоров’ю людей, тварин чи довкіллю.

Подаємо до уваги краян найголовніші вимоги та обмеження при встановленні генераторів.

● Встановлюйте генератор там, де переважаючий вітер віднесе вихлопні гази далеко від будинку.

● Відстань до найближчої поверхні (стіни, вікна тощо) повинна становити не менше 6 метрів. Під час роботи генератор сильно нагрівається, і об’єкти, що його оточують, можуть спалахнути. Крім того, чадний газ може потрапити до приміщення через вікно.

● Заливати паливо в бак генератора дозволяється лише на відкритому повітрі.

● Запас бензину або дизельного палива потрібно тримати окремо, подалі від самого пристрою, щоб уникнути пожежі.

Категорично заборонено розташовувати генератор :

• в закритому приміщенні, через виділення шкідливих речовин, чадного газу;
  • на балконі через небезпечну близькість до вікон і дверей та створення надмірного шуму;
  • під навісом, у підворітті чи поглибленнях, які заблоковані деревами, чагарниками чи іншою рослинністю;
  • в місцях, схильних до снігових заметів;
  • в місцях, де можуть накопичуватись вихлопні гази: під дахом або всередині будь-якої будівлі.

● Необхідно захистити генератор від домашніх тварин, людей і дорожнього руку.

● Після того, як ви вибрали місце, переконайтеся, що монтаж генератора відповідає всім нормам пожежної безпеки. Це важливий фактор у безпечному використанні обладнання.

● Купуючи генератор, зверніть увагу на наявність необхідних сертифікатів якості та безпеки.

● Перед початком роботи необхідно ознайомитись з інструкцією щодо експлуатації приладу.

● Рекомендуємо для встановлення, налагодження та запуску генератора запросити фахівця. Пройдіть необхідний інструктаж користування приладом.