ПРОФІЛАКТИКА ХВОРОБИ — НАЙКРАЩИЙ СПОСІБ ПОДБАТИ ПРО ВЛАСНЕ ЗДОРОВ’Я

Дата: 23.01.2023 10:55

Відомо, що ризики неінфекційних захворювань (НІЗ), серед яких: онкологічні захворювання, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання та інші, можна виявити на консультації у сімейного лікаря. Крім цього, сімейні лікарі мають забезпечити вас лікуванням і профілактикою від багатьох інфекцій.

Перелік захворювань/обстежень, які потрібно профілактувати (кількість оглядів та вік пацієнтів):

• Гіпертонічна хвороба та інші серцево-судинні захворювання:
    чоловіки 40 років і старші, жінки 50 років і старші — кожні 2 роки.
  • Цукровийдіабет:
    45 років і старші — щороку.
  • Вірусімунодефіциту людини:
    швидкий тест на виявлення антитіл до ВІЛ — щороку.
  • Туберкульоз:
    проведення скринінгового анкетування — щороку.
  • Рак молочної залози:
    жінки: 50–69 років, за наявності чинників ризику; із 40 років — мамографія — кожні 2 роки.
  • Колоректальний рак (пухлина товстого кишківника):
    чоловіки та жінки 50–75 років — кожні 2 роки, за наявності чинників ризику — щороку.
  • Рак передміхурової залози:
    чоловіки: 50 років і старші з низьким ризиком; 45 років і старші із середнім ризиком; 40 років і старші з високим ризиком — щороку.
  • Скринінгове гінекологічне обстеження для запобігання онкологічних захворювань жіночих статевих органів: з 15 років (якщо жінка живе статевим життям) — щорічно.

Зокрема, лікар загальної практики здійснює скринінгове анкетування щодо наявності червоних прапорців небезпеки виявлення онкологічних захворювань.

Пам’ятайте! Якщо ви перебуваєте поза зазначеними віковими групами, проте є у групі ризику НІЗ, ваш сімейний лікар має призначити кількість разів для огляду відповідно до вашого анамнезу.

Громадянам, які не є у групі ризику, а також не мають явних симптомів неінфекційних захворювань, рекомендовано відвідувати сімейного лікаря для профілактичного огляду 1 раз на рік.