Під час кашлю у вірусів виникає можливість подорожувати разом з краплинками мокротиння на достатньо далекі відстані (до кількох метрів). Тому кашель під час інфекцій верхніх дихальних потрібно контролювати

Дата: 27.01.2023 15:20

Якщо кашляєте саме Ви.

Якщо Ви відчуваєте, що захворіли – у першу чергу варто звернутися до свого лікаря та обрати з ним тактику діагностики та лікування. При вірусних інфекціях одними з рекомендацій будуть: залишитися вдома, значно обмежити кількість контактів з людьми, у тому числі з рідними та близькими, щоб запобігти їх зараженню, та дотримуватись тактики лікування, обраної лікарем.

Якщо ж Вам доводиться бути «на людях» і Ви відчуваєте наближення кашлю, то згадайте наступні поради, щоб не заразити оточуючих:

• Кашляйте у хустинку чи серветку.
  • Після того, як відкашляєтесь – викиньте серветку до смітника, максимально уникайте контакту з мокротинням на серветці.
  • Якщо немає під рукою хустинки чи серветки – кашляти можна у згин ліктя, однак не рекомендується кашляти в долоню.
  • Якщо контакту з мокротинням уникнути не вдалося, або ж довелося кашляти в долоню – обов’язково вимийте руки з милом та/або продезінфікуйте руки антисептиком.
  • Користуйтеся захисною медичною маскою та/або іншими засобами захисту органів дихання та слизових оболонок очей.
  • Уникайте великих скупчень людей, адже кашель може виникнути раптово та спонтанно і не завжди можна встигнути прикритися, та ще й оточуючі можуть досить негативно відреагувати на Ваш кашель – майте це на увазі.

Якщо кашляють поряд з Вами

Якщо Ви опинилися серед великого скупчення людей – є імовірність, що хтось з них хворіє на вірусну інфекцію та може кашлянути прямо на Вас, або ж щойно кашляв (перед Вашим приходом). У такому разі:

• Користуйтеся захисною маскою та/або іншими засобами захисту органів дихання та слизових оболонок очей.
  • Якщо поряд вас є людина, яка кашляє, – за можливості одразу зробіть усе, щоб триматися на максимальній відстані від місця можливого розповсюдження вірусу.
  • За можливості старайтеся уникати місць великого скупчення людей.

Розповсюдження віруса може нагадувати рух бумеранга і всі ми знаємо як боляче буває людям, які не знають, що це таке. Якщо так сталося, що Ви захворіли, то зробіть максимум для того, щоб не захворіли люди навколо, адже навіть, якщо вони Вам не знайомі, захворівши, вони збільшують рівень захворюваності в країні, можуть заразити через кілька днів вже Ваших близьких або повторно Вас самих… Взагалі важко навіть уявити усі можливі варіанти, як необережний кашель може повернутися зовсім іншою проблемою.

Тому бережіть себе, будьте відповідальними, бережіть близьких та будьте здорові!

Підготував лікар-епідеміолог відділення

епідеміологічного нагляду (спостереження) та