Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Фізіологічна повноцінність мінерального складу питної води

Дата: 16.03.2023 10:52
Кількість переглядів: 552

За твердженням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) більш як 80% хвороб, які має людина, пов’язані із якістю питної води. Якісна питна вода не повинна мати шкідливих для людини речовин, і повинна містити корисні мінерали, які необхідні для нормальної життєдіяльності нашого організму. Мінеральний склад питної води дуже важливий. Людина зазвичай вживає воду, в якій на один літр припадає від 0,02 до 2 грамів мінеральних речовин. Найважливішу роль у біологічних процесах організму відіграють йод, кальцій, калій, магній, натрій та багато інших речовин, які входять в склад питної води. Їх нестача або надлишок може створити серйозні проблеми зі здоров'ям, а в деяких випадках навіть спровокувати епідемії важких захворювань. Наприклад, при тривалому споживанні води з надлишком нітратів у дітей виникає таке захворювання як водно-нітратна метгемоглобінемія.  Нестача фтору спричиняє патологію порожнини рота – карієс, а його надмірне надходження до організму - флюороз зубів (плямисту емаль).

В Україні вимоги до якості питної води визначають Державні санітарні норми та правила "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" (ДСанПіН 2.2.4-171-10).

 

Показники фізіологічної повноцінності мінерального складу питної води

 

Найменування показника

Одиниці виміру

Нормативи

Сухий залишок

мг/дм3

200 - 500

Загальна лужність

ммоль/дм3

0,5 - 6,5

Кальцій

мг/дм3

25 - 75

Магній

мг/дм3

10 - 50

Загальна жорсткість

ммоль/дм3

1,5 - 7,0

Натрій

мг/дм3

2 - 20

Калій

мг/дм3

2 - 20

Йод

мкг/дм3

20 - 30

Фториди

мг/дм3

0,7 - 1,2

 

(згідно Додатку 4  до Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" (ДСанПіН 2.2.4-171-10).

 

 

Якщо у вас є сумніви щодо якості питної води, ви можете звернутися в ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Зрозуміти, наскільки вода  відповідає гігієнічним нормативам, можна тільки після її хімічного і бактеріологічного досліджень. Санітарно-гігієнічна та бактеріологічна лабораторії відповідають критеріям оцінювання вимірювальних можливостей і визнані технічно компетентними при проведенні  вимірювань у сфері законодавчо регульованої метрології.

 Фахівці лабораторії  визначають якість води з водопроводу, свердловини, колодязя та інших джерел. Для отримання докладної консультації щодо лабораторних досліджень  води питної  звертайтеся  за адресами:

  м. Івано-Франківськ,

вул. Арсенича- Березовського Миколи, 6 ( колишня Рєпіна,6)

 вул. Шевченка, 4

 

 

Завідувач  санітарно-гігієнічної лабораторії

Івано-Франківського районного відділу

ДУ « Івано- Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Оксана ГНАТКІВ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь