Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Продукти, які не варто брати на пікнік

Дата: 10.05.2023 10:41
Кількість переглядів: 146

Пікнік – відпочинок, який любить кожен. Це час, який ми проводимо з друзями у невимушеній атмосфері зі смаколиками, які приготували у всіх на очах. Адже король пікніка – шашлик.

Окрім цієї страви люди беруть з дому й інші – овочі, фрукти, бутерброди тощо. Однак є продукти, які не варто брати на пікнік. Вони сильно навантажують травну систему і можуть викликати отруєння.

Продукти й страви, які краще лишити вдома:

Салати з майонезом або сметаною;

Ковбаса і м'які сири;

Мариновані м'ясо і риба;

Хлібобулочні вироби;

Солодощі.

Чистота

Перше правило харчової безпеки, яке допоможе уникнути харчового отруєння, - чистота. Все дуже просто: ретельно мийте руки (перед тим, як брати продукти і готувати їжу, після туалету), фрукти та овочі (особливо, якщо плануєте подавати їх сирими), стежте за чистотою кухонного приладдя (в умовах пікніку вимийте та продезінфікуйте поверхні, на яких нарізатимете та подаватимете їжу), захищайте їжу від комах, гризунів та інших тварин.

Сире і готове

Дуже важливо окремо готувати і подавати сирі і готові страви. Так, наприклад, не варто нарізати овочі на тій самій дошці, на якій розробляли м’ясо. Зберігайте продукти у закритому посуді, щоб уникнути контакту між сирою та готовою їжею.

Термін придатності

Навіть якщо берете звичайний йогурт, перевіряйте його термін придатності. Намагайтесь вибрати найсвіжіші продукти.

Не купуйте їжу, особливо м'ясо і молочні продукти, на стихійних ринках. І забудьте про звичку “проби” овочів і фруктів: пробуйте продукти уже вдома, перед тим ретельно вимивши.

Часто причиною харчового отруєння стають торти і тістечка з кремом, тому їх ні в якому разі не варто брати на пікнік. Також бажано обмежити споживання сирих яєць, молочних та кисломолочних продуктів.

Безпечна температура

Не залишайте приготовлену їжу на столі довше ніж на дві години. Починайте пікнік із їжі, а решту часу розважайтесь, грайте у активні ігри, спілкуйтесь.

Не готуйте наперед. Навіть у холодильнику готові страви варто зберігати не більше доби. Якщо їжа залишилась після пікніка - її не варто зберігати “на завтра”. Пам’ятайте, що у спеку продукти псуються надзвичайно швидко.

Вода

Вода має бути чистою. Ні в якому разі не пийте воду з водойм та водогонів. Зазвичай варто вживати не менше 2-3 л рідини на добу, хоча вживання кількості води є суто індивідуальним і залежить від способу життя людини, фізичної активності, кліматичних умов тощо.

Готові страви

Не варто брати на природу готові страви: супи, печені, салати та інші смаколики. Ти навіть не встигнеш зголодніти, як вони зіпсуються. Візьми овочі і вже на місці зроби з них салат (заправляй олією), запечи картоплю на багатті або посмаж на грилі. Зазвичай на таких пікніках готують м’ясо на відкритому вогні.

Симптоми харчового отруєння

Перші ознаки харчового отруєння зазвичай з’являються раптово. Найчастіше це підвищення температури тіла, зниження або відсутність апетиту, загальна слабкість, пронос і приступоподібний біль у животі, здуття живота, нудота і блювання, холодний липкий піт, низький тиск.

За перших симптомів отруєння чи інфекційних захворювань термінового зверніться до лікаря.

Приємного відпочинку!

 

Біолог  санітарно-гігієнічної лабораторії

Івано-Франківського районного відділу

ДУ « Івано- Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Лілія РОШКО


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь