Шигельоз ( дизентерія) уберегтися можна!

Дата: 24.05.2023 14:05

Станом на 23.05.2023року протягом 5 місяців зросла кількість випадків захворювань на шигельоз.

В Івано-Франківській територіальній громаді спостерігається ріст захворюваності на шигельоз.

В 2023 році зареєстровано 2 випадки захворювань на шигельоз проти 1 випадку за аналогічний період минулого року.

Шигельоз - це гостра кишкова  інфекція, збудником якого є мікроорганізми роду Shigella. Передається фекально-оральним шляхом, від людини, що хворіє на шигельоз, а також через воду, харчові продукти. Особливо уразливими до шигельозу є діти молодшого віку. У дорослих перебіг захворюваня менш тяжчий.

Як відбувається зараження?

Основним джерелом інфекції є кал інфікованих людей або носіїв-реконвалесцентів. Реконвалесценти та субклінічні носії можуть бути значними джерелами інфекції.

Мікроорганізми Shigella проникають у слизову оболонку  товстої кишки, викликаючи гіперемію, набряк і часто поверхневі виразки слизової оболонки.

Основні симптоми захворювання: водяниста діарея, гарячка, загальна слабкість, блювання та часті випорожнення, спастичні болі в животі.

Діарея стає помітною, з м'яким або рідким стільцем, що містить слиз, гній і часто кров. Рідко шигельоз починається раптово з випорожнень у вигляді рисового відвару.

Профілатика шигельозу.

Перед початком роботи з харчовими продуктами слід ретельно мити руки. Забруднений одяг і постільну білизну замочувати у закритій посудині з милом, водою та дезінфікуючим засобом, доки їх не можна буде випрати в гарячій воді.

Тому важливу роль у запобіганні даного захворювання відіграє профілактика.

Пам'ятайте, запобігти захворюванню краще, ніж його лікувати! Бережіть себе!

Підготувала лікар-епідеміолог відділення

епідеміологічного нагляду(спостереження)