Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Харчування й психологічний стан

Дата: 26.09.2023 11:30
Кількість переглядів: 127

Фізичне і психічне здоров’я нероздільні, і загальною детермінантою того і другого виступають особливості харчування. Швидка урбанізація й серйозний зсув у стилі життя, що включає і структуру харчування, фізичну і соціальну активність, пов'язаний з ростом випадків депресії, тривожного стану та інших психічних порушень. «Первинна основа безумства лежить в районі шлунку й кишечнику» - так зазначав засновник сучасної психіатрії Ф. Пінель.            

Людський мозок функціонує за рахунок інтенсивних обмінних процесів, він використовує значну частину енергії організму, яка поповнюється за рахунок поживних речовин. І структура мозку, і його робота багато в чому залежать від жирів, вітамінів, мінералів, мікроелементів.

Наша нервова система щоденно підлягає багаточисленним зовнішнім атакам і тому потребує особливого захисту. Вчені довели, що мозок продукує позитивні емоції та дарує інтелектуальний підйом лише у випадку отримання нервовими клітинами достатньої кількості необхідного харчування. Не треба після кожного стресу приймати ліки, для зміцнення нервової системи в багатьох випадках достатньо лише мати у своєму щоденному раціоні важливі для мозку продукти.

Здорове харчування знижує ризик депресій. Численні психічні розлади супроводжуються низьким рівнем вітаміну D, який впливає на розвиток структури мозку та його роботу. Правильне харчування допомагає зберігати душевну рівновагу, збільшувати інтелектуальний потенціал!

Як харчування впливає на психіку? Голодний і злий. Ще наші предки помітили, що голодна людина – це зла людина. Мабуть, кожен з нас з особистого досвіду це знає. Виявляється, низький рівень цукру в крові приводить до того, що ми стаємо більш скандальними.

Фаст-фуд і агресія. Британський вчений Роберт Маккаррісон вивчав вплив фаст-фуду на агресивну поведінку. Він довів, що постійне вживання продуктів з штучними інгредієнтами (фаст-фуди) призводять до збільшення нервозності, і як наслідок, до підвищення агресії.

Їжа й інтелект. Збільшують рівень концентрації та здатність до запам’ятовування, швидкість навчання такі продукти, як фрукти, овочі, цільнозернові, яйця, риба, горіхи. А от фаст-фуди, магазинні солодощі, газировка значно знижують наші розумові здібності.

Їжа і депресія. Перепади настрою, схильність до суму, тривоги і депресії можуть бути викликані харчовими помилками. За гарний настрій несуть відповідальність магній, жирні кислоти групи омега-3, вітаміни групи В – всі вони регулюють діяльність нервової системи. Магній дуже важливий ще й тому, що його дефіцит призводить до підвищеного стресу і нездатності з ним справитися. Також він впливає на сон – нестача речовини провокує іноді безсоння.  Що треба їсти? Їсти треба гіркий шоколад, пшеничні висівки, грецькі горіхи, мигдаль, гарбузове і льняне насіння, жирну морську рибу, яйця.

Продукти, які зміцнюють нервову систему. У випадку стресу, депресії, інших порушень у психіці й нервовій системі, лікарі рекомендують обмежити вживання їжі, насиченій жирами та білками, а надати перевагу продуктам, що містять вітаміни та рідину.

Продукти, які позитивно впливають на психіку і нервову систему:

  • хліб з висівками та чорний хліб;
  • цільне молоко;
  • каші;
  • солоні гриби.

 

Важливі вітаміни та мікроелементи містяться в наступних продуктах харчування:

• вівсянка;

• яйця;

• шпинат;

• пивні дріжджі;

• яловича печінка;

• зелені овочі;

• риба й морепродукти;

• банани;

• горіхи;

• бурий рис

 

Біолог санітарно-гігієнічної лабораторії

Івано- Франківського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Лілія РОШКО


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь