Як тренувати серцевий м’яз
Кардіотренування (аеробні вправи) — це комплекс вправ, які збільшують ваш серцевий ритм і підсилюють циркуляцію крові по всьому тілу. Це універсальнийспосібборотьбиізсерцево-судиннимизахворюваннями та старінняморганізму. Кардіотренування не тільки допомагають оптимізувати роботу різних систем організму, але також спалюють істотну кількість калорій, допомагаючи схуднути.
Вид навантаження. Займатися кардіотренуванням можна як в залі на тренажерах (бігова доріжка, велосипед, еліпсоїд), так і в домашніх умовах без спеціального обладнання. Видами кардіотренувань є: біг, швидка ходьба, велоспорт, веслування або плавання, бокс, стрибки на скакалці, аеробіка, активна йога. Силові вправи також можуть тренувати серце. Намагайтеся заняття проводити на свіжому повітрі.
Час. Оптимальна тривалість кардіо навантаження – 20-60 хвилин, а його темп і величина підбираються з урахуванням мети, типу статури, тренованості та загальногорівняфізичноїактивності.
Систематичність. Золоте правило кардіо тренувань-поступове збільшення навантажень. Разове навантаження на серце не допоможейому, а лише зашкодить. Не намагайтеся з перших кроків виконувати велику кількість вправ. Починайте поступово, з нескладних та короткочасних занять, у міру зростання тренованості збільшуючи тривалість та інтенсивність тренування. Заняття не повинні бути разовимявищем, їх необхідно зробити частиною способу життя.
Пульс. Щоби тренування було результативним і безпечним, потрібно обов’язково стежити за пульсом.Виміряти його потрібно до початку тренування і відразу після навантаження.У кожної людини є свій максимальний пульс, значення якого встановлюється залежно від його віку.Підвищення пульсу при кардіонавантаженнях має бути помірним. Якщо відчуваєте прискорене серцебиття, задишку, нудоту і запаморочення, краще відпочити або зовсім припинити заняття.
Розминка. Це вступна частина тренування. Вона готує людину до більш інтенсивних фізичних навантажень. Кров починає швидше циркулювати, доставляючи більше кисню до м’язів. Під час розминки розробляються суглоби, а також зменшується ризик отримання травм. Не підготовлені до навантаження м'язи, суглоби і сухожилля можуть не подати ознак травми відразу, проблеми можуть виникнути через тривалий час
Регулярні фізичні навантаження допомагають підтримувати серцевий м’яз сильним та працювати з високою ефективністю, а судини стають гнучкішими та еластичнішими, що є особливо важливим для контролю артеріального тиску!Крімтренувань,на роботу серцяпозитивновпливає правильне харчування та відмовавідшкідливихзвичок.Залучайте сім’ю та друзів до своєї програми фізичної активності. Ви отримаєте підтримку та спільні інтереси.
Важливо! Перед початком занять слід проконсультуватися з лікарем, який заздалегідь проведе ЕКГ і визначить ступінь підготовленості організму до фізичних навантажень.Займайтеся спортом і будьте здоровими!