Про затвердження Положення про порядок набору дітей  до дошкільних навчальних закладів міста Тлумача

Дата: 24.05.2017 17:14

об’єднаної територіальної громади

Тлумацького району Івано-Франківської області

Рішення

78000, м. Тлумач, вул. Макуха, 2, тел. 2-14-44

e-mail :tlуmachmr@ukr.net

Від  24 травня 2017 року                      № 126

місто Тлумач

Про затвердження Положення про порядок

набору дітей  до дошкільних навчальних

закладів міста Тлумача

На виконання Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України "Про дошкільну освіту",  Положення про дошкільний навчальний заклад  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 року № 305(зі змінами внесенеми згідно з Постановами КМУ №1124 від 05.10.09 р., №1204 від 16.11.11р.) та з метою запровадження єдиного підходу щодо прийому дітей у дошкільні навчальні заклади міста Тлумача

ВИРІШИВ:

1. Затвердити  Положення про порядок набору дітей до дошкільних навчальних закладів  міста Тлумача згідно з додатком.

2.В.о. начальника відділу освіти, молодіжної політики та спорту міської ради Мандар Н. В.  забезпечити  дотримання Положення про порядок набору дітей до дошкільних навчальних закладів міста Тлумача.

3. Керуючому справами І.Одуду оприлюднити дане рішення на офіційному веб - сайті міської ради для ознайомлення.

4. Встановити, що всі зауваження та пропозиції приймаються у письмовому вигляді протягом одного місяця на адресу Тлумацької міської ради.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з гуманітарних питань І.Мандара.

Міський голова                                                                       Р. Круховський

до рішення виконкому міської ради

від  24.05.2017 р.  № 127

про порядок набору дітей до дошкільних

навчальних закладів міста Тлумача

1.Загальні  положення.
 1.1. Положення розроблене згідно Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Положення про дошкільний навчальний заклад» та визначає порядок набору дітей до дошкільних навчальних закладів міста Тлумач (далі Порядок).
 1.2. Порядок запроваджується з метою:
      - забезпечення права дитини на доступність здобуття дошкільної освіти;
      - запровадження єдиного підходу щодо прийому дітей у дошкільні навчальні заклади міста ;
       - запровадження електронної реєстрації дітей до дошкільних навчальних закладів;
      -  спрощення процедури та вільний доступ до інформації щодо прийому дітей до дошкільних навчальних закладів.

1.3. Порядок є обов’язковим для всіх дошкільних навчальних закладів міста, які перебувають у міській комунальній власності.

2.  Порядок набору дітей до дошкільних навчальних закладів комунальної власності міста Тлумача:

2.1. Набір дітей до дошкільного навчального закладу здійснює його керівник відповідно до списків, сформованих електронною базою даних реєстрації дітей в дошкільний навчальний заклад.
  2.2. Для електронної реєстрації дітей в дошкільні навчальні заклади міста Тлумача  використовується єдина електронна база з питань освіти порталу «Інформаційна система управління освітою» (далі - ІСУО) https://reg.isuo.org/.
 2.3. Позачергово зараховуються діти пільгових категорій, про що вносяться дані в картку електронного обліку.
2.4. До пільгової категорії відносяться:

2.4.1. Діти-інваліди, які не мають протипоказань до відвідування дошкільних навчальних закладів.
2.4.2.  Діти учасників АТО

2.4.3. Діти, які перебувають під опікою (піклуванням).
2.4.4. Діти військовослужбовців, в тому числі таких, які проходять строкову службу.
2.4.5. Діти працівників правоохоронних органів: поліції, прокуратури.

2.4.6. Діти працівників дошкільного  навчального закладу.

2.4.7. Крім того, діти батьків, які відмовляються від права відпустка по догляду за дитиною до 3 років.

2.5. Прийом дітей від двох до трьох років у дошкільний  навчальний заклад проводиться у червні-серпні  місяці. У випадку недоукомплектування  груп  керівник дошкільного навчального закладу здійснює прийом  упродовж календарного року(відповідно до списків, сформованих електронною базою даних). Зарахування до ДНЗ здійснюється:

- на підставі заяви батьків, або осіб, що їх замінюють;
- медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничного лікаря
про епідеміологічне оточення;

- свідоцтва про народження;

- довідки з місця роботи матері;

2.6. Батьки самостійно стежать за наявністю вільних місць у відповідному  дошкільному навчальному закладі та прохідним бар’єром на порталі ІСУО.
 2.7. Список дітей по групах в дошкільних навчальних закладах формується в останній декаді серпня поточного року.
 2.8. Всі групи комплектуються відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у дошкільних навчальних закладах.
3. Контроль за порядком набору до дошкільних навчальних закладів.

3.1. Контроль за комплектацією груп дітьми покладається на керівника дошкільного закладу.
 3.2. Контроль за дотриманням Порядку набору до дошкільних навчальних закладів міста Тлумача  здійснює відділ освітиТлумацької   міської ради  ОТГ  .

Керуючий справами                                                                     І.Одуд