14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
26 квітня 1986 року о 01:23 год. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався вибух. На цей момент у реакторі було близько 200 тон урану. Внаслідок аварії було зруйновано обшивку, через відсутність захисної оболонки у повітря здійнялися 60 тон радіоактивних речовин. Відразу після вибуху реактора радіонукліди були викинуті на максимальну висоту – до 10 км. Радіоактивна хмара, що утворилася після вибуху, накрила не лише Україну, Білорусь та Росію, які розташовані поблизу ЧАЕС, але й низку інших європейських країн. Пожежа на енергоблоці тривала 10 днів, остаточно графіт перестав горіти лише 10 травня.
Вже з перших годин, днів численні наші співвітчизники не вагаючись стали до боротьби з грізним і невидимим ворогом: щоденно несли небезпечні вахти біля розпеченого реактора, очищали від радіації поля, сади і житло, щиро приймали у себе переселенців. Так починався літопис всенародного подвигу…
На початковому етапі зусиль з мінімізації наслідків величезного викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби. Пізніше, влітку 1986 і далі, величезний обсяг робіт виконували залучені військові запасу та вільнонаймані працівники. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації й їхали назад. На зміну приїздили інші.
14 грудня 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим атомним реактором Чорнобильської атомної електростанції. Техногенна катастрофа, яка трапилася 26 квітня, стала справжнім випробуванням на міцність, витримку і відданість своєму професійному обов’язку для тисяч людей.
Мешканці нашої громади також брали участь у ліквідації наслідків найбільшої екологічної катастрофи ХХ століття, відроджували до нового життя обпалену радіацією землю.
Вічна пам’ять тим, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч. Глибока шана та щира подяка усім ліквідаторам, хто зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи!