Алкоголь та рак

Дата: 05.02.2024 14:05

Фото без описуСпоживання алкоголю є темою, яка залучає увагу через свої можливі впливи на здоров’я. Наукові дослідження підтверджують, що алкоголь (етанол), насамперед, є токсичною та психоактивною речовиною, яка може викликати залежність. Також важливо враховувати його класифікацію Міжнародним агентством з дослідження раку, яке відносить його до канцерогенів I групи – групи найвищого ризику, порівнянної з асбестом, тютюном та радіацією.

Наукові дані, особливо в країнах ЄС, наголошують на тому, що половина ракових захворювань, пов’язаних із вживанням алкоголю, може виникати при «легкому» і «помірному» споживанні (менше 1,5 л вина або менше 3,5 л пива або менше 450 мл спиртних напоїв на тиждень).

Науковці також виявили конкретні зв’язки між споживанням алкоголю та різними видами раку:

1. Рак голови та шиї: Залежність між алкогольним споживанням та цими видами раку виявлена, зокрема серед тих, хто вживає і тютюн.
  2. Рак стравоходу: Ризик плоскоклітинної карциноми стравоходу збільшується, особливо серед тих, хто має дефіцит ферменту, який метаболізує алкоголь.
  3. Рак печінки: «Надмірне» вживання алкоголю пов’язане з підвищеним ризиком двох видів раку печінки.
  4. Рак молочної залози: Є підвищений ризик розвитку раку молочної залози зі збільшенням споживання алкоголю.
  5. Колоректальний рак: Алкоголь у “помірних” і “надмірних” кількостях підвищує ризик розвитку колоректального раку.

Висновок: немає безпечного рівня споживання алкоголю, і його вплив на здоров’я включає підвищений ризик виникнення різних типів раку.

Лікар  із загальної гігієни Івано-Франківського

районного відділу ДУ «Івано-Франківський