Що потрібно знати про технічне обслуговування газових мереж у багатоквартирному будинку?

Дата: 05.03.2024 13:49

Фото без описуДля забезпечення безпеки газопостачання та готовності внутрішньобудинкових систем газопостачання дво – або багатоквартирного будинку до надання послуг з розподілу та постачання природного газу співвласникам такого буднику або за їх рішенням – управитель багатоквартирного будинку, об’єднання співвласників в багатоквартирного будинку, інша уповноважена співвласниками особа мають укласти договір на обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку з оператором газорозподільної системи або іншим обʼєктом господарювання, який має право на виконання таких робіт.

На виконання Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (зі змінами згідно із Законом України «Про внесення змін до сфери законів України щодо регулювання окремих питань у сфері житлово-комунальних послуг» № 1060-ІХ від 3.12. 2020), наказу Міністерства енергетики України від 29 вересня 2023 року №292, зареєстрованим у Міністерстві Юстиції України 04 жовтня 2023 року за №1741/40797, затверджено Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинових систем газопостачання у багатоквартирному будинку, а Постановою Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 05.12.2023 №229, затверджено Типовий договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку (далі – Типовий договір), згідно з якими усі споживачі багатоквартирних будинків, які:

- мають газові мережі спільної власності;

- не мали до 07.12.2023 року існуючих договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж газопостачання (далі ТО ВБСГ) багатоквартирного будинку;

- не подали заявку про укладення договору на ТО ВБСГ багатоквартирного буднику;

- не повідомили оператора ГРМ про укладення договору надання таких робіт вважаються такими, що приєдналися до умов Типового договору з оператором газорозподільної системи, на території ліцензійної діяльності якого розташований відповідний будинок.

У такому разі оператор газорозподільної системи розподіляє кошторисну вартість технічного обслуговування між співвласниками багатоквартирного будинку пропорційно до кількості укладених договорів із споживачами послуг з розподілу природного газу у такому будинку та надає індивідуальні квитанції споживачам у цьому будинку для оплати послуг з технічного обслуговування.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики, щороку встановлює для операторів газорозподільних систем граничні рівні вартості виконаних видів робіт та послуг з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках.

ТО ВБСГ у багатоквартирному будинку (мережі спільної власності) - огляд, обстеження, виявлення недоліків, які впливають на працездатність ВБСГ, виконання робіт відповідно до Переліку видів робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках, затвердженого наказом Міністерства енергетики та захисту довкілля України від 27.05.2020 року №342, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.07.2020 року за №704/34987.

У разі укладення договору на ТО ВБСТ багатоквартирного будинку оператор ГРМ або виконавець робіт, з яким укладено договір, несе відповідальність за технічне обслуговування та безпечну експлуатацію ВБСГ багатоквартирного будинку згідно з вимогами частини третьої статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Тлумацька дільниця

Городенківського УЕГГ