День обізнаності про стрес

Дата: 08.03.2024 10:40

Фото без описуСтрес – це реакція організму на фактори, які потенційно загрожують фізичному та психічному здоров’ю людини. Вони бувають різними: звільнення, смерть близької людини, фізичне перевантаження або робота в умовах дефіциту часу. Стрес може виникнути, як від дрібної проблеми, так і від більш трагічної ситуації, викликаючи у людини емоційні реакції, що супроводжуються цілою гамою фізіологічних і психологічних зрушень. Відомо, що стрес є причиною чи не 90% всіх захворювань.

Особливо загострилася ситуація зі стресом у зв’язку з COVID-19, який став чималим психологічним випробуванням для багатьох українців.

Симптоми стресу:

– сильна стомлюваність, неуважність;

– дратівливість, агресія;

– тривожність, зайве занепокоєння;

– безпричинні страхи;

– розлади пам’яті;

– регулярні фізичні недуги;

– складнощі в стосунках у сім’ї або з близькими, проведення менше часу з ними;

– відсутність бажання повертатися/влаштовуватися на роботу або неефективність на роботі;

– відчуття відчуженості, малозначущості у суспільстві.

Зазвичай людині важко підготуватися до стресової ситуації завчасно, але попередити та підготувати себе до стресових подій – можна. Відзначається, що позитивне соціальне оточення (сім’я, друзі, колеги, група однодумців)  може бути одним із найважливіших чинників стресостійкості людини. Щоб опанувати стрес необхідно достатньо відпочивати, регулярно харчуватися та пити воду, проводити час з родиною, робити фізичні вправи тощо. Не варто вживати алкогольні напої та курити.

Якщо емоційний стан не покращується – слід звернутися за консультацією до психолога.

Проте, зауважуємо, що на період карантину не треба відвідувати лікувальні заклади в профілактичних цілях. Всі питання задавайте лікарям по телефону - на час карантину!

Дбайте про своє психічне здоров’я!»

Завідувач відділення епідеміологічного

нагляду (спостереження) та профілактики