Тлумацька міська рада

7 квітня 2024-го – Всесвітній день здоров’я

Дата: 05.04.2024 15:18
Кількість переглядів: 39

Фото без описуВсесвітня організація охорони здоров’я відзначає 76-річчя. У 1948 році країни світу об’єдналися та заснували ВООЗ, щоб зміцнювати здоров’я, підтримувати світ у безпеці та допомоги вразливим верствам – щоб кожен міг досягти найвищого рівня здоров’я та благополуччя.

Сімдесят шість років тому, після Другої світової війни, набула чинності Конституція ВООЗ: угода між державами світу, які визнали, що здоров’я є не лише фундаментальним правом людини, але також фундаментальним для миру та безпеки.

За цей час був досягнутий надзвичайний прогрес у захисті людей від хвороб, зокрема, викорінення віспи, зниження захворюваності на поліомієліт на 99%, порятунок мільйонів життів завдяки імунізації дітей, зниження материнської смертності та покращення здоров’я і благополуччя для мільйонів людей.

• право на здоров'я є основним правом людини. Кожен повинен мати доступ до медичних послуг, які йому потрібні, коли і де вони потрібні, без фінансових труднощів;

• 30% населення світу не має доступу до основних медичних послуг;

• майже два мільярди людей стикаються з катастрофічними або виснажливими витратами на охорону здоров’я, причому значна нерівність впливає на тих, хто перебуває в найбільш уразливих умовах.

Традиції святкування Всесвітнього дня здоров’я нерозривно пов’язані з діяльністю всієї системи нашої охорони здоров’я. Працівники клінік, лікарень, госпіталів, центрів контролю та профілактики хвороб  ті хто так чи інакше з обов’язку професії і служби надає медико-санітарну допомогу всім, хто її потребує. Профілактика та увага до нашого власного здоров’я, - є основною метою проведених медиками в цей день акцій та заходів. Численні інформаційні матеріали, брошури та буклети, семінари, виступи фахівців.

Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І переважно це стосується спроб повернути його на своє місце. У Всесвітній день здоров’я  бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим – як найшвидшого одужання.

Олександр КОРДИС

лікар із загальної гігієни

Івано-Франківського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський  ОЦКПХ МОЗ»