Тлумацька міська рада

Загальна середня освіта на Івано-Франківщині

Дата: 29.04.2024 15:36
Кількість переглядів: 32

Головне управління статистики інформує. На початок 2023/2024 навчального року в області функціонувало 562 заклади загальної середньої освіти, з яких 553 заклади державної та комунальної   форми власності та 9 – приватної. У мережі закладів загальної середньої освіти області ліцеї з початковою школою та гімназією складають 39,9%, гімназії з початковою школою – 23,0%, гімназії з дошкільним відділенням та початковою школою – 12,3%, ліцеї з дошкільним відділенням, початковою школою та гімназією – 11,7%, початкові школи та початкові школи з дошкільними відділеннями – 8,5% та інші види закладів – 4,6%.

У закладах загальної середньої освіти області навчалось 158,1 тис. учнів. Більшість закладів (427 або 76,0% від загальної кількості) знаходяться у сільській місцевості, тоді як частка учнів, які навчаються в них, становить 47,4% (75,0 тис. осіб).

У 2023 році свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти отримали 8,5 тис. випускників закладів загальної середньої освіти, у тому числі 213 учнів закінчили заклади екстерном. Із золотою медаллю закінчили школу 796 випускників, із срібною – 248. Частка випускників, які пройшли тестування становила 64,7% (5,5 тис. осіб).

Свідоцтво про здобуття базової середньої освіти отримали 15,4 тис. учнів (без урахування учнів спеціальних закладів загальної середньої освіти та учнів спеціальних класів), з них 120 учнів, які закінчили заклади екстерном. На початок 2023/2024 навчального року 60,6% учнів з числа випускників 9-го класу продовжили навчання в закладах загальної середньої освіти.

Педагогічний персонал закладів загальної середньої освіти області нараховує 19,9 тис. учителів (включаючи сумісників). На одного вчителя області припадає 8 учнів (зокрема у міській місцевості – 10, у сільській місцевості – 6).