12 травня – Міжнародний день медичної сестри

Дата: 10.05.2024 14:50

Фото без описуПрофесія медичної сестри – складна і багатогранна. Вона поєднує в собі надзвичайну відповідальність і високий професіоналізм, лишаючись при цьому ледве помітною, але вкрай значущою. Саме тому лікарі високо цінують їхню невтомну працю, а пацієнти – увагу та турботу.

Вперше ідея святкування Міжнародного дня медичної сестри з’явилася ще в 1953 році, але відзначати його почали з 1965-го. В 1974 році Міжнародна рада медсестер (ІСN) ухвалила офіційне рішення відзначати Міжнародний день медсестри 12 травня, в день народження Флоренс Найтінгейл (1820-1910) – англійської сестри милосердя, організаторки служби сестер милосердя і системи підготовки кадрів середнього і молодшого медичного персоналу у Великобританії. Всесвітній день медичної сестри в Україні відзначається з 1997 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України.

Турботливі, привітні, віддані — саме такими словами можна відзначити медсестер і медбратів, які працюють в лікарнях, шпиталях, поліклініках. Вони проводять з пацієнтами значно більше часу, ніж лікар, виконуючи всі його рекомендації — і в буквальному сенсі виходжують хворого, повертаючи його до здорового життя.

Робота медичних сестер і братів — це завжди самопожертва, відданість та, звісно, незламність.

Фахівець з дослідження факторів

Навколишнього середовища санітарно-гігієнічної

лабораторії Івано-Франківського

районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»