Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Випадок африканської чуми свиней в Чернівецькій області

Дата: 11.06.2024 16:49
Кількість переглядів: 17

Фото без описуВідповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, на території узбережжя річки Прут Чернівецького району Чернівецької області виявлено інфікований об'єкт, в якому зареєстровано спалах захворювання на африканську чуму свиней (кількість свійських свиней з підозрою на хворобу в місці спалаху – 13).

При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу Івано-Франківською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби встановлено діагноз – африканська чума свиней (звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 10.06.2024 № 001251 п.м./24).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку (території), зони захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС відповідно до вимог Інструкції.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней, рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.