Чим саме корисні ягоди

Дата: 20.06.2024 16:09

Фото без описуЛітні місяці — чудова пора року, коли на прилавках ринків і супермаркетів з’являються свіжі, смачні та неймовірно корисні сезонні ягоди. Малина, ожина, чорниця, аґрус та смородина — це не тільки чудові смаколики для літніх днів, але й справжні скарби для нашого здоров’я,

Літні ягоди

Малина

Це не тільки смачний дарунок природи, але й справжнє джерело поживних речовин. Вона багата на вітаміни C, К, Е, мінерали (наприклад, марганець, калій) та дієтичні волокна. Малина має антиоксидантні властивості, що допомагають боротися зі стресом та запобігають окисненню клітин. Вона також сприяє підвищенню імунітету та має протизапальні властивості.

Ожина

Ще один дивовижний дарунок природи, багатий на антиоксиданти, вітаміни С, К, фолати, залізо та кальцій. Антоціани, які надають ожині темно-фіолетовий колір, сприяють зниженню рівня шкідливого холестерину та покращенню здоров’я серця. Ожина має також протизапальні та антибактеріальні властивості.

Чорниця

Це справжня скарбниця антиоксидантів, зокрема антоціанів та флавоноїдів. Вона містить вітаміни С, К, а також мінерали, такі як марганець та залізо. Чорниця допомагає зберегти гостроту зору, покращує пам’ять та мозкову діяльність, а також знижує ризик захворювань серця.

Аґрус

Це яскрава та соковита ягода, яка містить вітаміни С, А, Е, К, а також калій та мідь. Вона підтримує здоров’я шкіри та зростання волосся, сприяє нормалізації артеріального тиску та має протизапальні властивості. Аґрус також допомагає зміцнити імунну систему.

Смородина

Багата вітамінами С, К, В5, міддю та дієтичними волокнами. Вона сприяє підтримці здоров’я кісток, покращує зорову гостроту, а також допомагає знижувати рівень цукру в крові. Смородина має також антибактеріальні властивості та підтримує здоров’я слизових оболонок дихальних шляхів.

Поради щодо вживання фруктів та ягід влітку

Споживайте свіжі ягоди. Намагайтеся споживати ягоди у свіжому вигляді, оскільки вони містять найбільшу кількість поживних речовин.

Додавайте до різноманітних страв. Додавайте ягоди до салатів, каш, йогурту чи використовуйте для приготування соків та коктейлів.

Морозильник — ваш друг. Ягоди можна заморожувати, щоб зберегти їх корисні властивості та насолоджуватись ними протягом усього року.

Застосовуйте ягоди як перекуси. Вони чудово підходять як здоровий перекус між прийманням їжі.

Зберігайте належним чином. Ягоди краще зберігати у холодильнику та використовувати протягом 2–3 днів, щоб запобігти псуванню.

Не забувайте, що здорове харчування — це ключ до міцного здоров’я, тож додайте ці смачні ягоди до свого раціону, насолоджуйтесь літніми смаколиками та зберігайте своє здоров’я на високому рівні!

Лікар із загальної гігієни

Івано-Франківського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Лідія ПОПОВА