Ароматерапія
Ароматерапія – це використання корисних властивостей концентрованих ефірних олій з метою профілактики різних захворювань та патологічних станів. Правильно підібрана ефірна олія в залежності від ваших потреб, стану, алергічних протипоказів стане чудовою альтернативою деяких медичних препаратів, враховуйте те, що це абсолютно натуральний концентрат з трав та плодів.
Які ж лікувальні властивості мають ефірні олії:
Антисептична – антимікробна, антигрибкова і антивірусна дія, це пов’язано з наявністю в оліях особливих біологічно-активних речовин, що відносяться до фітонцидів. Приклади олій з такою властивістю: ефірна олія чебрецю, лаванди, м’яти.
Антивірусна дія – вбиває віруси чи пригнічує їх діяльність – трояндова олія.
Антибактеріальна дія – аніс, лимон, ялівець.
Антитоксична дія – лаванда, розмарин, чебрець, шавлія, коріандр.
Антигельмінтна дія – часникова, бергамотова олія.
Регенеративна дія – чистотіл, часник, календула.
Стимулююча – для концентрації уваги та підвищує працездатність (троянда, лаванда, шавлія, апельсин).
Тонізуюча нервову систему (тмин, м’ята, герань).
Перед початком використання будь-які ефірної олії, необхідно обов’язково провести алергологічні проби, щоб уберегти себе від сильних алергічних проявів (кропивниця, анафілактичний шок, набряк Квінке).
Нюхова проба – необхідно просто відкрити флакон з олією і тримаючи його на відстані 5 см від носа маховими рухами направляти запах до себе, якщо при даній пробі вам не подобається запах, він викликає прояви чхання, свербежу в носі, краще таку ефірну олію не використовувати.
Наступна проба – шкірна, вона виконується з тими ефірними оліями, які пройшли попередню пробу. Дві крапельки олії наносять на внутрішню поверхню передпліччя біля ліктьового згину (сильно втирати не потрібно). Очікуємо 6-8 годин, якщо на шкірі з’явилось почервоніння, сухість, свербіж, дану ефірну олію використовувати не можна.
Особливості зберігання ефірних олій: чисті ефірні олії слід зберігати в темному прохолодному місці в ємностях з непрозорого скла; термін зберігання – цитрусові олії не псуються протягом одного року , усі інші протягом 2-ох років; не можна розбавляти ефірні олії водою чи рослинною олією, адже вони так швидко псуються або взагалі втрачають свої властивості вже через 2-3 міс.
Якими ж методами можна використовувати ефірні олії в домашніх умовах, їх взагалі безліч, вам лише потрібно підібрати найзручніший для себе:
Інгаляції холодні – ефірні олії або їх суміші випаровуються з відкритих флаконів, після накапання на тканину (фільтруючий папір), або у вигляді чарівних аромакулонів з ємністю для крапель олії (різних форм і стилів), що можна повісити на шию. Аромат виходить глибоко і рівно. Тривалість процедури – 5-10 хвилин.
Інгаляції гарячі –у ємності з гарячою водою (80-90 градусів) додають ефірну олію 2-4 краплі. Із закритими очима людина накрита рушником глибоко і рівномірно вдихає пару протягом 5-7 хвилин. Після процедури необхідно відпочити протягом 1-1,5 години.
Ванна. У воду 35-37 градусів вливають розчин молока - 1200 мл. або меду із заздалегідь розчиненими в ньому 10 крапель ефірної олії або її суміші. Тривалість процедури: 10-15 хв. Після необхідно протягом 1 години відпочивати у ліжку.
Ванни для ніг – у таз з гарячою водою додають 8-10 крапель ароматичної ефірної олії (суміш лавандової, розмаринової олії) і опускають ноги, тривалість: 10 хв.
Ванни для рук (якщо пересохли або обвітрена шкіра) руки занурюють у ємність з теплою водою і додають 2-3 краплі пачулевої або рожевої олії. Тривалість: 10-15 хвилин.
Найрозповсюдженіший і найпростіший метод – це використання аромалампи.
Обов’язково, перед використання будь-яких ефірних олій з лікувальною ціллю проконсультуйтесь з ароматерапевтом або просто з терапевтом.
Бережіть себе, та будьте здорові!
Фахівець з дослідження
факторів навколишнього
середовища
Оксана ПИВОВАР