Обережно - гриби

Дата: 10.09.2024 14:44

Фото без описуЗбір грибів – цікаве та захоплююче заняття, але потребує серйозного відношення. Необережність при їх збиранні та кулінарній обробці приводить до тяжких отруєнь, які нерідко закінчуються смертю.

Щоб попередити отруєнь грибами ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб міністерства охорони здоров’я України» радить виконувати наступні заповіді грибника:

1. Збирати тільки відомі гриби. При виникненні найменших сумнівів у доброякісності, його краще викинути.

2. Не збирати старих, червивих та пліснявих грибів тому що вони містять у собі продукти розпаду.

3. Не збирати гриби біля автомагістралей, залізниць, в промислових зонах, так як гриби мають властивості вбирати та накопичувати в собі токсичні речовини.

4. Не збирайте гриби в поліетиленові пакети, в них вони запарюються, задихаються, швидше псуються.

5. Збирайте, або купуйте гриби з цілою ніжкою, щоб не пропустити важливих ознак, за якими можна відрізнити смертельно отруйну бліду поганку від сироїжок.

6. Всі гриби перед вживанням обов’язково відварюйте, а відвар декілька разів зливайте. В сирому вигляді навіть білий гриб може спричинити отруєння.

7. В жодному разі не давайте гриби малим дітям.

8. Не купуйте на ринках грибні консерви, які приготовлені в домашніх умовах.

9. Коли сталося отруєння – негайно викликайте лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

Лікар із загальної гігієни Івано-Франківського

районного відділу ДУ «ІФ ОЦПКХ МОЗ»

Ю. Мікула