Дошкільна освіта на Івано-Франківщині

Дата: 20.09.2024 17:02

Головне управління статистики інформує. На кінець 2023 року на Івано-Франківщині функціонувало 456 закладів дошкільної освіти на 28,9 тис. місць, з яких 131 заклад – в міській місцевості та 325 – в сільській місцевості.

Протягом 2023 року у закладах дошкільної освіти виховувалась 31 тис. дітей, з них 27,8 тис. (89,7%) – діти у віці 3 роки і старшому. Завантаженість у закладах на кінець 2023 року становила 107 дітей у розрахунку на 100 місць, у тому числі у міській місцевості – 115, у сільській – 97 дітей (у середньому по державі – 85, 90 та 72 дитини на 100 місць відповідно).

Із загальної кількості закладів дошкільної освіти 131 – дитячі садки,  188 – ясла-садки, 137 – інші. За видами закладів вони розподіляються наступним чином: 437 закладів загального розвитку, в яких виховувалось 28,7 тис. дітей, 15 – комбіновані (2,1 тис. дітей), 4 – санаторні та спеціальні заклади (202 дитини).

У 17 закладах дошкільної освіти створено 23 групи з короткотривалим режимом перебування, цілодобове перебування забезпечував один заклад.

Для дошкільнят, які потребують корекції фізичного розвитку, відновлення здоров’я та лікування, у закладах дошкільної освіти працювало 3 санаторні групи та 25 груп спеціального призначення, у яких виховувалось 60 та  297 дітей відповідно. Для забезпечення належних умов для розвитку та навчання дітей з особливими освітніми потребами у 190 закладах організовано 457 інклюзивних груп для 9,0 тис. дітей.

Процесом виховання та навчання дошкільнят у 2023 році займались 4,5 тис. педагогічних працівників, серед них 2,8 тис. вихователів, 413 асистентів вихователів в інклюзивних групах, 211 практичних психологів, 122 вихователя-методиста та 14 соціальних педагогів. Із загальної кількості педагогічних працівників 97,7% становили жінки. На одного педагогічного працівника в середньому як по області, так і по державі в цілому, припадало 7 дітей.

Примітка. Підготовлено за даними Міністерства освіти і науки України.