Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Чим шкідливі сигарети

Дата: 09.12.2024 15:47
Кількість переглядів: 20

Фото без описуСигарета – дуже дивна річ. Температура на її кінці сягає понад 700 градусів за Цельсієм. При цій температурі згорає все, і руйнується нікотин. Сигарета повинна горіти для того, щоб гаряче повітря проходило через неї і при температурі 200-300 градусів збагачувалося нікотином, заради якого людина палить.

Розуміючи анатомію сигарети та її шкоду (акт горіння і вдихання його продуктів), можна визначити кроки зі зменшення негативного впливу куріння на здоров’я.

  • Курити так чи інакше погано, кинути палити в будь-який момент – дуже складно, але це найкращий вибір, який ви можете зробити. Проте є і менш радикальні рішення, які допоможуть знизити шкоду куріння, поки ви ще не зважилися на кардинальний крок.
  • Шкода для здоров’я людини виникає не від нікотину, а від продуктів згорання. Всі альтернативні способи доставки нікотину – менш шкідливі. Мова йде про пластир з нікотином, жувальні гумки з нікотином, жувальний тютюн, електронні сигарети та системи нагрівання тютюну.
  • Слід зазначити, що електронні сигарети мають іншу потенційну шкоду, яка пов'язана не з курінням, а з вмістом у них ароматизаторів. Останні дослідження показали, що деякі ароматизатори низької якості – потенційно небезпечні. У сфері електронних сигарет корисно – стежити за інформацією і новими дослідженнями.
  • Система нагрівання тютюну та її аналоги працюють за принципом нагрівання, а не згорання. Це дозволяє знизити ризики куріння, хоч і не повністю, але значною мірою.
  • Намагайтеся не курити, коли ви п'яні. По-перше, це не так красиво, як вам здається. По-друге, в нетверезому стані з'являється ризик викурити забагато сигарет.
  • Якщо ви вже палите, то купуйте хороші сигарети. Це не порада, як правильно почати курити. Правильно не починати курити взагалі. Але якщо вже так сталося, сигарета стала звичкою, і ви поки не маєте сил кинути – куріть щось дороге і якісне. Витрачених грошей рано чи пізно вам стане шкода, і ви задумаєтеся над тим, щоб палити менше. Крім того, існує шанс, що дорогі сигарети якісніші за дешеві.
  • Не використовуйте звичайні та електронні сигарети з ароматизаторами. Кожна додаткова речовина, яка надходить до вашого організму, може бути потенційно шкідливою.
  • Не переходьте на легкі сигарети для зниження шкоди. Легкі вони тільки через знижений вміст нікотину, горіння в них відбувається так само, як і у всіх інших сигаретах.
  • Куріть менше. У цьому вам допоможуть звички: кладіть сигарети якнайдалі від себе, щоб до них треба було далеко і нудно йти, не беріть з собою запальничку. Якщо сила волі вам не допомагає стати здоровим, то покладайтеся на лінь, вона сильніша.
  • Не паліть одразу після фізичного навантаження. Після вправ ми дихаємо глибше і швидше, що прискорює надходження смол до легенів. З тієї ж причини не куріть відразу піся сексу. Знайдіть інше застосування вашим губам.
  • Не пийте БАДи та вітаміни, які знижують шкоду куріння. По-перше, їх не існує, як і таблеток для профілактики раку. По-друге, вони можуть зашкодити, якщо вам їх не призначив лікар. По-третє, люди, які вірять у такі таблетки, дозволяють собі палити більше, а вам це не потрібно.
  • Є неочевидні ризики, пов'язані з горінням і сигаретами. Не паліть на заправках, у ліжку, гасіть недопалки, не викидайте їх в урни з папером. Вибухи і пожежі трапляються рідко, але вбивають швидко.

Головне, пам'ятайте – немає такого віку, коли пізно кинути палити або перейти на більш безпечні способи вживання нікотину. Навіть якщо ви палите 20 років і ніяк не можете змусити себе кинути – не думайте, що для вас все втрачено. Що раніше почнете знижувати шкоду, тим довше проживете.

 

 

Лікар із загальної гігієни Івано-Франківського районного

 відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Ю. Мікула.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь