Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

10 березня - День Державного Гімну України

Дата: 10.03.2026 10:17
Кількість переглядів: 79

На зображенні представлено урочисту графіку з колосками пшениці, тризубом та нотами, яка символізує День Державного Гімну України.10 березня в Україні відзначають День Державного Гімну – одного з головних символів нашої держави поряд із прапором і гербом. Саме цього дня у 1865 році в місті Перемишль уперше публічно прозвучав твір «Ще не вмерла Україна», який згодом став національним гімном українців.

Слова гімну написав український поет і громадський діяч Павло Чубинський у 1862 році. Невдовзі цей патріотичний вірш привернув увагу композитора Михайла Вербицького який створив до нього музику. Пісня швидко поширилася серед українців і стала символом боротьби за свободу та національну гідність.

Упродовж історії «Ще не вмерла Україна» звучала під час визвольних змагань, революцій і важливих подій українського народу. У 1917–1920 роках її використовували як гімн Української Народної Республіки. Після відновлення незалежності України у 1991 році ця пісня знову набула статусу національного символу.

15 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила музику гімну, а у 2003 році був ухвалений закон «Про Державний Гімн України», який офіційно закріпив слова першого куплету та приспіву твору.

Сьогодні Державний Гімн України звучить під час урочистих державних заходів, міжнародних подій та спортивних змагань. Він є символом єдності, сили духу та незламності українського народу, який упродовж століть бореться за свою свободу і незалежність.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь